kapat ikonu

İş Kuran Gençlere Devlet Ödemesi Geliyor!

Genç girişimcilerin devlet tarafından desteklenme süreci hız kesmeden devam ediyor. Son olarak bir yıllık primlerinin devlet tarafından ödenmesine ve 3 yıl vergi muafiyeti sağlanmasına karar verildi.

Yeni iş fikirlerinin ve iş alanlarının genişletilmesi için yapılan çalışmalara ve verilen desteklere bir yenisi daha eklendi. İş kuran gençlere devlet tarafından büyük destek geliyor. 3 yıl vergi desteği sağlanan gençler 1 yıl boyunca devlet tarafından 10 bin 92 liralık primin devlet tarafından ödeneceğini açıkladı.
 
Gençlerin iş kurmaları ve kendi işinin sahibi olarak yeni istihdam alanlarının oluşturulmasının sağlandığı planlandığı için devlet tarafından vergi ve prim desteğinin verilmesine karar verildi. Özellikle ilk yıl boyunca prim desteğinin devlet tarafından verilmesine karar verildi. Bu miktar ise yapılan hesaplamalara göre 10 bin 592 lira olarak ifade ediliyor. 3 yıl boyunca iş kuran gençlerin vergi uygulamalarından da muaf tutulmasına karar verildi.
 
Gençlerin İş Fikirleri Destekleniyor
 
Genç girişimcilerinin yaptıkları işlerde faaliyete başlamalarının hemen ardından 3 vergilendirme dönemi boyunca tüm şartlardan muaf tutulmalarına karar verildi. Böylece elde etmiş oldukları gelirlerinin yıllık 75 binlik kısmı gelir vergisinden ayrı tutularak hesaplanıyor.
 
Genç girişimcilerin işlerini toparlamaları ve kısa sürede gelişim göstermeleri için sigorta prim teşviğinin de verilmesine karar verildi. Bu yıl için sağlanan destek aylık ödemelerde 882.65 lira olarak belirlenirken toplam yıllık olarak 10 bin 592 lira olarak belirlendi. Aranan şartlar ise iş kuran gençlerin 18 yaşından büyük 29 yaşından küçük olmaları olarak ifade ediliyor. Vergi dairesinden 'Genç Girişimcilere Kazanç İstisnası Belgesi' alınarak sürece dahil olunabilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol