kapat ikonu

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte İş Bankası üzerinden cebe havale yapabilmek artık son derece kolay bir işlem haline geldi.

  • Finans
  • 28 Aralık 2018 15:21
Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte İş Bankası üzerinden cebe havale yapabilmek artık son derece kolay bir işlem haline geldi.
 
Para alıp göndermek günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte farklı alternatifler üzerinden şekillenmeye başladı. Bunun üzerine bankacılık işlemlerinde genellikle cepbank üzerinden para göndermek çok daha fazla kullanılır bir yöntem halini almaya başladı.
 
İş Bankası teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni alternatif para gönderme yöntemlerini kullanmaya başladı. Cepbank işlemleri ile birlikte banka kartına ya da kredi kartına ihtiyaç duyulmadan mobil uygulama üzerinden para gönderebilir ya da para alınabilir. Bunun için cep telefonuna mesaj olarak gelen şifreleri kullanmak yeterli olacaktır.
 
Telefondan Havale İşlemi Nasıl Yapılır?
 
İş Bankası üzerinden başka bir hesaba havale yapmak için iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında internet şubesine giriş yaparak havale yapmak bir seçenek olarak değerlendirilirken bunun üzerine İşCep uygulaması ile havale yapmak çok daha hızlı ve basit bir yöntem olarak ifade edilmektedir.
 
İşCep adlı uygulamayı indirmek gerektiği gibi arayüzüne bakıldığı zaman son derece kolay bir uygulama olduğu görülmektedir. Sisteme kredi kartını ya da banka hesabını tanımlayarak belirli bir limit belirleyerek işlem yapabilirsiniz. Havale yapmadan önce kimlik numarası ile telefon numarasını girmek gerekmektedir. Ardından gönderilecek miktarı girerek havale işlemini tamamlayabilirsiniz. Telefona gelecek özel şifre ile para gönderme işlemini sonlandırabilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol