kapat ikonu

İş arayan kadınlara müjdeli haber! İşte detaylar...

İŞKUR, çalışan kadın sayısını artırmak için ve kadınların istihdam edilmesine destek olmak için yeni bir projeye imza attı.

İŞKUR, çalışan kadın sayısını artırmak için ve kadınların istihdam edilmesine destek olmak için yeni bir projeye imza attı. Bu kapsamda, ev kadınlarının evde 3-4 saatini ayırarak para kazanması sağlanacak. Bu uygulama ile kadınlar, evde iş yaparak aile bütçesinde katkı sağlayacak. Ev kadınları günlük ortalama 3-4 saat çalışma ile 600-800 TL arası gelir elde edebilecek.

İşler, SMS ile bildirilecek

İŞKUR tarafından sunulan bu imkandan yararlanmak isteyen kadınlar, kuruma giderek iş ve meslek danışmanları aracılığıyla kayıt yaptırarak, sisteme kaydedilecek. Kadınların eğitim sertifika ve belgeleri dikkate alınarak, evde yapmalarına uygun olan işler, SMS'le iletilecek.

Ne tür işle yapılacak?

Söz konusu proje kapsamında ev kadınları, nikah şekeri, bitki çayı paketleme, sabun, tel toka kutulama, kulak çubuğu ambalajlama, poşet katlama, cetvel seti hazırlama, küpe arkası takma, takı tasarımı, tırnak kutulama, mandal montajı, gömlek yakası dikme, peçete halkası yapma, gibi işler yapacak.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol