kapat ikonu

İş Adamı çalışanlarına 1,5 milyon Euro dağıttı

Geçen sene Haziran ayında hayatını kaybeden Enoplastic şirketinin sahibi İş Adamı Piero Macchi mirasının 1,5 milyon Euro’luk kısmını çalışanlarına bıraktı.

  • Gündem
  • 11 Ocak 2016 16:53
  • Son Güncelleme: 13 Ocak 2016 16:58

Şarap şişesi kapağı, mantarı ve etiketi üreten Enoplastic şirketinin sahibi Macchi çalışanlarını beklenmedik bir şekilde sevindirdi. Mirasının 1,5 milyon Euroluk kısmını çalışanları arasında pay etti.

Özelilkle Noel hediyesi olarak verilmesini istedi

Macchi’nin eşi Carla Macchi’nin vasiyeti üzerine mirasından işçiler için ayrılan 1,5 milyonluk payı 250 çalışanın her birine ayrı bir mektup yazarak mirastan düşen paylarını da çek olarak bir zarfa koyup verdi. İş adamının bu paranın Noel’de vermesi yönündeki dileği de gerçekleştirildi.

İşçilerin kıdemlerine ve özel durumlarına göre düzenleme yaptı

En eski çalışandan en yeni çalışana bir sıralama ve pay dağılımı yapan Macchi, 1957 yılında faaliyete geçirdiği fabrikasında en uzun süredir hizmet veren çalışanlarına 10 bin Euro, en yeni çalışanlarına ise 2 bin Euro Noel ikramiyesi verilmesini istedi. Yani bir çalışanına en az 2 BİN Euro Noel ikramiyesi bırakmış oldu.

İş adamının kızı: "Bu jest belki birilerinin hayatında fark yaratır"

Macchi, ihtiyacı olduğunu bildiği işçilerine ise diğer yaptığı düzenlemeden farklı olarak daha cömert bir miktar ayırdı. İş adamının kızı Giovanna da bir gazeteye yapmış olduğu açıklamada babasının yardımsever ve gizli yardımlar yapan birisi olduğuna vurgu yaparak, “Bu son jesti de belki birilerinin hayatında fark yaratır, sanırım amacı da buydu” dedi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol