kapat ikonu

İnternetten tanzim satış uygulaması başlıyor

Bakan Turhan, sebze ve meyvede tanzim satış uygulamasının, Türkiye’nin Millî Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatılacağını ilan etti.

Sebze ve meyvede tanzim satış uygulaması, Türkiye’nin Millî Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’ye taşınacak.
 
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, tanzim satışlarının, Türkiye'nin Millî Pazaryeri Platformu www.epttavm.com'da başlatılacağını duyurdu.
 
www.epttavm.com’da tanzim satış yapılacak
 
PTT AŞ güvencesi veTarım ve Orman Bakanlığı desteği ile başlatılan söz konusu proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşa iletilmesi sürecinde karşı karşıya kalınan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade eden Bakan Turhan, sebze ve meyve fiyatlarındaki ciddi oranda yükselişe işaret ederek, Enflasyonla Topyekûn Mücadele programı kapsamında vatandaşa ekonomik fayda sağlamak adına başlatılan tanzim satışlarının, Türkiye'nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com'da da başlatılacağını açıkladı.
 
PTT Kargo vesilesiyle ürünler vatandaşlara iletilecek
 
Bakan Turhan, PTT'nin resmî internet sitesinde bulunan meyve ve sebzelerin tanzim fiyatlarıyla satıldığını dile getirerek, tüm ürünlerin PTT Kargo ve Lojistik vesilesiyle vatandaşlara iletileceğini bildirdi.
 
e-Tanzim uygulamasının süratle başlaması adına çalışmalar sürüyor
 
Millî Pazaryeri Platformu olarak tüketicilerin tanzim satış noktalarında sıra beklemeksizin ve sebze-meyveleri uygun koşullarda alabilmeleri adına sorumluluk aldıklarını vurgulayan Bakan Turhan, vatandaşlara ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması için Tarım ve Orman Bakanlığı ile beraber çaba gösterdiklerine dikkati çekerek, e-Tanzim uygulamasının süratle başlatılması adına da çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü kaydetti.
 
Tanzim satışları market fiyatlarını düşürdü
 
Öte yandan tanzim noktalarındaki uygun fiyatlı satışların ardından, İstanbul'daki bazı zincir marketlerde sebze fiyatlarının düştüğü öğrenildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sebze-meyve fiyatlarını düşürmek için kurduğu tanzim satış noktalarının, kentte bulunan bazı zincir marketlerde sebze fiyatlarını aşağı çektiği bildirildi.
 
Uygun fiyatlı ürünler tüketicilere ulaştırılıyor
 
İBB’nin önceki gün 34 ilçede 50 noktada başlattığı tanzim satış noktalarına vatandaşların ilgisi sürüyor. Sebze-meyvede fiyat artışlarını önlemek için uygulamaya konan tanzim satış yöntemi kapsamında kurulan çadır ve mobil araçlarda biber, domates, patlıcan, patates, soğan, ıspanak ve salatalık uygun fiyatlarla tüketiciye ulaştırılıyor.
 
Marketlerdeki fiyatlar tanzim noktalarıyla aynı seviyeye geldi
 
Tanzim noktalarındaki uygun fiyatlı satışlar, İstanbul'daki zincir marketlerde sebze fiyatlarını aşağı çekerken, bazı zincir marketlerdeki sebze fiyatlarının tanzim satış noktalarındaki fiyatlarla aynı seviyeye geldiği belirtiliyor.
 
Tanzim satış noktaları ve zincir marketlerde domatesin kilosu 3 TL, patates 2 TL, patlıcan 4,5 TL, soğan 2 TL, biber 6 TL ve salatalık 4 TL’den satışa sunuluyor.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol