kapat ikonu

İnternette yaz lastiği aramaları artış gösterdi!

Yaz lastiğinin internet aramaları geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 39 artış gösterdi.

E-ticaret devi sahibinden.com’un AA tarafından derlenen nisan ayı verilerine göre, yaz lastiği aramaları geçen senenin aynı ayına oranla yüzde 39 artış gösterdi.

Sahibinden.com’dan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, kış lastiği uygulamasının 1 Nisan’da son buldu ve yaz aylarının yaklaşması ile birlikte sıcak havalarda daha iyi performans alınmasını sağlayan yaz lastiğine de ilgi arttı.

Yüzde 39 artış gösterdi

Ayda 43,3 milyondan fazla kullanıcıyı ağırlayan sahibinden.com'da, geçen ay yaz lastiği aramaları, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 39 arttı. Yaz lastiği aramasında öne çıkan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli oldu.

Yaz lastikleri sıcak aylar için özel üretiliyor

Kış lastiğinin tersine tamamen yaz koşullarına ve ılıman iklimlere uyumlu, ısınan asfaltta veya ıslak yollarda daha iyi performans gösteren yaz lastikleri yol tutuşunu artırarak güvenli bir sürüş yaşatmak için özel olarak tasarlanıyor.

Kış lastikleri en iyi performansı 7 derecenin altında gösteriyor

Kış lastikleri ise en iyi performanslarını 7 derecenin altında gösteriyor ve ısı arttıkça performansı düştüğü için yaz sezonunda güvenli olmuyor.

Yaz mevsimlerinde güvenli bir sürüş imkanı

Yaz lastikleri kuru veya ıslak yollarda frenleme, hızlanma ve viraj almada maksimum çekiş gibi çeşitli avantajlar sunarak yaz mevsiminde güvenli bir sürüş sağlıyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol