kapat ikonu

İnternet bankacılığı ile nasıl ödeme yapılır?

Son zamanlarda iyiden iyiye hayatımıza giren ve her türlü ödemelerimizde kolaylıklar sağlayan internet bankacılığı nasıl kullanılır? İnternet bankacılığı ile ne tür ödemeler gerçekleştirilebilir?

  • Teknoloji
  • 28 Ocak 2016 11:22
  • Son Güncelleme: 29 Ocak 2016 11:31

Sürekli yenilenen internet teknolojileri her geçen gün hayatımıza başka bir kolaylık sağlıyor. Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren yeniliklerden biri de internet bankacılığı. ATM ve banka kuyruklarında beklemeye gerek kalmadan evinizin rahatlığında tüm ödeme işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Peki internet bankacılığı kullanılarak ne tür ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz? İnternet bankacılığı nasıl kullanılır? Bu alanda müşterilerine birçok kolaylık sağlayan Garanti Bankası hizmetleri üzerinden örneklendirerek açıklayalım.

Öncelikli olarak internet bankacılığından faydalanabilmek için kısa mesaj yoluyla ya da şubenize giderek bir internet bankacılığı şifresi almanız gerekiyor. Tamamen kişiye özel olan bu şifre yardımıyla müşterisi olduğunuz bankanın web adresi üzerinden belirli talimatlara uyarak giriş yapmanız gerekiyor.

Garanti Bankası’nın gelişmiş internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak 3 taksitle MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi)’ni ödeyebilir,GSM operatörünüze TL aktarımı yapabilir, her türlü elektrik,su, telefon, doğalgaz ve internet faturanızı ya da kiranızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca her türlü devlet ödemeleri ve eğitim ödemeleri de Garanti Bankası internet bankacılığı kapsamında gerçekleştirilebiliyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemenizi sadece Garanti Bankası müşterilerine özel olarak internet üzerinden başlattığınız talimatlarla kredi kartına üç taksit şeklinde kolayca ödeyebilirsiniz. Türk Telekom hattınıza internet bankacılığından faydalanarak TL yükleyebilirsiniz. Faturalarınız ve eğitim ödemeleriniz için evinizin rahatlığında internet bankacılığının keyfini çıkarabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile nasıl ödeme yapılır?-1

Garanti Bankası web sitesine girerek hızlı ödemeler bölümünden internet parola şifre linkine tıklayarak sizler de internet bankacılığının kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Eğer ki düzenli ödemelerle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://goo.gl/e2Hczh

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol