kapat ikonu

İnstagram’da canlı yayın yapılır mı?

Sosyal medya uygulaması olan İnstagram’da canlı yayın devri başlıyor. Peki İnstagram’da canlı yayın nasıl yapılır? İnstagram aracılığıyla canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken yolları bu başlık altında topladık. İşte ayrıntılar…

  • Teknoloji
  • 25 Ocak 2017 11:25
  • Son Güncelleme: 25 Ocak 2017 11:39
Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram’ yepyeni bir özellik daha geldi. Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, İnstagram üzerinden canlı yayın yapılmasının önünü açtı.
 
Sosyal medya ortamının en çok tercih edilen programlarından biri haline gelen İnstagram, her geçen gün kendini güncellemeye devam ediyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg satın aldıktan sonra baştan aşağı yenilenen İnstagram’a birbirinden yeni özellikler gelmişti.
 
Şimdi ise milyonlarca kişinin uzun zamandır beklediği bir güncelleme daha geldi. Dünden itibaren İnstagram canlı yayın özelliği kullanıcıların hizmetine sunuldu. Bazıları ilk canlı yayın görüşmelerini yaparken bazıları ise İnstagram’da canlı yayın nasıl yapılır? sorusunun yanıtını arıyor. Peki İnstagram’da canlı yayın yapmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? İnstagram üzerinden canlı yayın yapmanın formülünü sizler için derledik. İşte merak edilen tüm ayrıntılar…
 
Sosyal medya fenomenleri İnstagram’a canlı yayın özelliğinin gelmesi ile birlikte harekete geçti ve ilk yayınlarını yapmaya başladı. Canlı yayın özelliğinin yeni farkına varan kullanıcılar ise yayının nasıl yapıldığını keşfetmeye çalışıyor. İnstagram üzerinden canlı yayın yapmanın formülü ise şu şekilde;
 
Hikayeler sekmesini kullanarak İnstagram’daki canlı yayın özelliğini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu yeni özellik, normal video yayınlar gibi, insanların video kayıt yapmasını sağlıyor fakat canlı yayın yapılıyor. Videonun üzerinde yer alan küçük Live/Canlı ifadesi, İnstagram’da canlı yayın yapmanıza olanak tanıyor.
 
İnstagram canlı yayın süresi ne kadar?
 
Telefonunda Live/Canlı yayın ikonu bulunmayan kişilerin aceleci davranmamalı. İnstagram’a gelen bu yeni güncelleme zamanla tüm cihazlara yayılacak. Hesabında bu ikon görünmeyen kişilerin bir süre beklemesinde yarar var.
 
İnstagram’a gelen bir diğer yenilik ise Direct Mesaj üzerinden silinebilen fotoğraf devri başladı. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar dilediği zaman diğer kullanıcılara silinebilen fotoğraf gönderebilecek. İnstagram’daki canlı yayın süresi şu an için 1 saat ile sınırlandırıldı. İlerleyen günlerde bu sürenin uzatılıp uzatılmayacağı ise şimdiden merak konusu olmaya başladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol