kapat ikonu

Instagram sınırlarını öğrenin

Instagram kullanımıyla ilgili pek çok sınırlama bulunuyor. Peki bu sınırlamalar nelerdir? Sizler için derledik...

  • Teknoloji
  • 29 Ekim 2019 14:41
  • Son Güncelleme: 29 Ekim 2019 14:49

Instagram kullanımı ile ilgili her şeyin sınırsız olduğunu düşünüyorsunuz ama pek çok sınırlama bulunuyor. Hepsinden önce Instagram kullanmak için 1 yaş sınırı bulunduğu bilgisini aktaralım. 16 yaşından küçüklerin Instagram hesabı açmaması gerekiyor. Bununla birlikte paylaşım yapılmasına dair de ve çok farklı sınır bulunduğu bilgisini verelim.

Örneğin saatte en fazla 5 fotoğraf paylaşabilirsiniz. Instagram bir saat içerisinde daha fazla fotoğraf paylaşmanıza izin vermiyor. Eğer daha fazla fotoğraf paylaşmak için ısrar eder ve üst üste denemeler yaparsanız hesabınız birkaç saatliğine engellenebilir. Söz konusu sosyal medya platformunun bu konuda hiç tereddüt etmediğini ve anında engelleme işlemini yaptığını bilmenizde fayda var. Bu nedenle daha fazla fotoğraf paylaşamayacağınıza dair bir uyarı görürseniz deneme yapmayın.

Instagram sınırlarını öğrenin-1

Tek Seferde En Fazla 10 Fotoğraf Paylaşabilirsiniz

Bunu da birlikte aynı anda en fazla 10 adet fotoğraf paylaşabilirsiniz. Ondan daha fazla sayıda fotoğrafı aynı anda paylaşmak isterseniz Instagram size bir uyarı mesajı gönderilecektir. Aynı zamanda paylaşımınız yayına alınmaz. Bu nedenle maksimum paylaşım adedinin 10 olduğu bilgisini aklınızdan çıkarmayın. İnsanlar tatillerde ya da gezi programlarına katıldıklarında daha fazla sayıda fotoğraf paylaşmak isteyebiliyor. Bunun için bir süre beklemeniz gerekecek.

Paylaşmak istediğiniz görselle ilgili kullanabileceğiniz karakter sayısının 2.200 olduğunu da unutmayın. Özellikle görselleri ilgi çeken ya da şaşırtan bilgilerle birlikte paylaşmak isteyenler için 2.200 karakter sınırı çok daha fazla önem taşıyor. Olabildiğince net anlaşılan kısa ifadeler kullanarak bu sınırı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Instagram ve sınırlamalar derken etiket sınırından da söz etmek lazım. En fazla 30 adet hashtag kullanabilirsiniz. Ancak bu hakkınızın tamamını kullanmamaya özen gösterin. Çok fazla sayıda etiket kullanımı bu platformda pek hoş karşılanmıyor ve hesabınızın itici bir form kazanmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle maksimum 15 etiket kullanmaya özen gösterin.

Takipçi sayısı noktasında bir sınırlama bulunmuyor. Sınırsız takipçiye ulaşabilirsiniz. Ancak takip edeceğiniz kişi sayısı noktasında da Instagram'ın bir sınırı var. Bu sınırın da 7500 olduğunu belirtelim. Yani en fazla 7500 kişiyi takip edebiliyorsunuz. İleride bu sınırlama ile ilgili yeni bir düzenleme olur mu, bilinmez ama 7500 sınırı insanların takip edeceği kişileri büyük bir titizlikle seçmesine sebebiyet veriyor.

Beğeni Butonuna Tıklamanın Sınırı Var!

Bununla birlikte 1 saat içerisinde en fazla 350 beğeni yapabiliyorsunuz. Daha fazla sayıda beğeni butonuna tıklama şansınız bulunmuyor. Eğer bu noktada ısrarcı olur ve denemelere devam ederseniz yine hesabınızın birkaç saatliğine engellenmesine sebebiyet verebilirsiniz. Fotoğraf ya da video paylaşımlarında en fazla 20 kişiyi etiketleyebiliyorsunuz. Yorum bölümünde kullanıcılardan bahsetmek isteyebilirsiniz. Ancak en fazla 10 kullanıcıdan bahsedebileceğiniz bilgisini de sizinle paylaşalım. Yorum bölümüne daha fazla sayıda kişiden bahsedemediğiniz için seçiminizi titizlikle yapmanızda fayda olacaktır.

Bu içerik https://crovu.com/ web sitesinden derlenmiştir.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol