kapat ikonu

İngiltere'de Brexit tartışması devam ediyor!

İngiltere Maliye Bakanı Hammond, İngiltere'nin anlaşmasız AB'den ayrılmasının ülke ekonomisine 90 milyar sterline mal olabileceğini belirtti.

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond; ülkenin herhangi bir anlaşma olmadan 31 Ekim'de AB'den ayrılmasının yanlış olduğunu, bu durumun İngiltere ekonomisine 90 milyar sterline mal olabileceğini söyledi.

AB’den ayrılmak yanlış bir hamle

İngiliz parlamentosunda konuşan Hammond, Brexit sürecine dair değerlendirmelerde bulundu. Hammond, ülkesinin herhangi bir anlaşma olmadan AB'den ayrılmasının yanlış olduğunu, bunun ülke ekonomisine maliyetinin yaklaşık 90 milyar sterlin olabileceğini belirterek, "İngiliz hükümetinin anlaşmasız ayrılık politikası uygulaması yanlış olacaktır. İnanıyorum ki, büyük bir gururla bir vekili olmaya devam edeceğim bu parlamento, bununla ilgilenecektir" dedi.

“Hazineye 90 milyar sterlinlik etki edebilecek”

İngiltere'nin AB'den anlaşmasız ayrılmasının ticari ilişkiler dikkate alındığında yüksek maliyetleri beraberinde getireceğini savunan Hammond, şunları kaydetti: "Hiç şüphem yok ki anlaşmasız ayrılık, duraklamanın ani etkilerine cevap verilebilmesi için çok miktarda para gerektirecek. Bu da vergilerin azaltılması ya da harcamaların artırılması için yeterli paranın olmaması demek. Fakat izin verirseniz dahası var. Hükümetin analizleri, anlaşmasız ayrılığın, hazineye 90 milyar sterlinlik etki edeceğini gösteriyor."
 

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol