kapat ikonu

İngilizler Tatilde Türkiye'yi Tercih Ediyorlar

İngiliz turistlerin son yıllarda farklı tatil seçeneklerini değerlendirdikleri ve ilk sıraya Türkiye'yi koydukları öğrenildi.

İngiliz bir turizm şirketi İngiliz vatandaşların tatil seçenekleri hakkında önemli bir değerlendirmede bulundu. Özellikle son günlerde ülkede yapılan tatil rezervasyonları raporun hazırlanması açısından incelemeye alındı. Ülkedeki vatandaşların büyük bir kısmının Avrupa Birliği ülkelerindeki tatil seçeneklerinin dışında Türkiye'ye gösterilen ilginin yüzde 10 oranında arttığını tespit ettiler. Artışla birlikte ilgi oranı yüzde 47 seviyelerine kadar çıktı.
 
Tatil paketi satışlarına bakıldığı zaman geçtiğimiz yıl Türkiye'nin tercihler açısından ikinci sıraya yerleştiği belirlendi. Türkiye bu değişimden olumlu anlamda etkilendi. Daha önce tatil için Yunanistan tatil paketleri daha çok tercih ediliyordu. Türkiye'nin atağa geçmesinin ardından Yunanistan'ın ikinci sırada kaldığı öğrenildi.
 
Türkiye İlgisi Artmaya Başladı
 
Türkiye'nin sadece tatil değil uçuş planları arasında da ciddi bir paya sahip olduğu öğrenildi. Rapor incelendiği zaman rezervasyon payının %25 seviyesinde gerçekleştiği tespit edildi. Avrupa Birliği ülkelerinin ardından Türkiye'nin bu kadar ilgi görmesi merak konusu haline geldi. Bunun sebebi ise Türk lirasının kendi paralarındaki karşılığı, tuz gölleri, antik şehirleri ve sahilleri olarak ifade ediliyor.
 
Gözde turizm mekanlarından birisi olarak ifade edilen Türkiye henüz tatil sezonunun tam olarak açılmamasına rağmen 2019 yılında İngiltere'nin tercih sıralamasında ilk sıraları almayı başardı. Turizmcilerin İngilizlerden beklentisinin son derece yüksek olduğu öğrenildi. Diğer tercih edilen ülkeler ise İspanya, ABD ve Yunanistan olarak belirlendi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol