kapat ikonu

İngilizler hem tatil yapıp hem de para istiyorlar!

Son dönemlerde turizmcilerin İngiliz turistlerle başlarının belada olduğu öğrenildi. Tazminat isteyen turistler tatili bedavaya getiriyorlar.

Son dönemlerde turizmcilerin İngiliz turistlerle başlarının belada olduğu öğrenildi. Tazminat isteyen turistler tatili bedavaya getiriyorlar.
 
Turizm sezonunun uzun bir dönemden sonra hareketli geçmesinin ardından bir yaz sezonu da kapanmış oldu. Bu süreç içerisinde İngiliz turistler yapmış oldukları harcamaları ülkelerine döndükten sonra fazlasıyla geri almak için yapılan anlaşmalar arasında oluşan boşlukları en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorlar. Uyanıklık yaparak yaptıkları tatili çeşitli bahanelerle şikayet ettikleri ve bunun ardından mahkemeye başvurduktan sonra bu konuda tazminat davası açtıkları öğrenildi. açılan tazminat davası bazı boşluklar sebebiyle turizmcileri olumsuz etkilemeye devam ediyor.
 
Döviz kuru sebebiyle beş yıldızlı otellerde büyük fırsatlarla çok uygun tatil seçeneklerinden yararlanan İngiliz turistler bu durumu fırsata çevirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu süreç içerisinde tur operatörleri ile tesisler arasında yapılan görüşmelerde oluşabilecek küçük pürüzleri bahane etmeye başladılar. Bahanelerin ardından İngiliz mahkemelerine başvurarak iki katı kadar tazminat aldıkları öğrenildi. Hem para kazanırken hem de tatillerini bedavaya getirdikleri görüldü.
 
Bu durumun son dönemlerde giderek artması turizmcilerin sonunda isyan etmelerine neden oldu. Tazminat davaları devam ederken bu süreç içerisinde yapılan anlaşmalar çerçevesinde İngiliz mahkemelerinin kararının esas alındığı öğrenildi. Bu durum turizmcilerin aleyhine sonuçlanırken konu hakkında yetkililerden yardım talep ettiler. Türk mahkemelerinin davaya bakmalarını ve bu süreçte Türk turizminin korunmasını talep ettiler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol