kapat ikonu

ING Bank İnovasyonun Kalbi Olacak

Son zamanların en yenilikçi bankalarından birisi olan ING Bank yaptıkları açıklamalar sonrasında inovasyonun kalbi haline gelmek için çalışmalar yaptıklarını belirttiler.

Son zamanların en yenilikçi bankalarından birisi olan ING Bank yaptıkları açıklamalar sonrasında inovasyonun kalbi haline gelmek için çalışmalar yaptıklarını belirttiler.
 
ING Bank Teknoloji Müdür Yardımcısı Bahadır Şamlı tarafından yapılacak çalışmalar ele alındı. Bu süreçte banka olarak sadece 5 yıllık süre içerisinde teknolojinin geliştirilmesi ve çağın ötesine geçebilmek için 150 milyon euro değerinde bir yatırım gerçekleştirdikleri öğrenildi. Bir televizyon kanalına katılan yetkili teknolojinin banka politikası açısından ne kadar önemli olduğunu dile getirdi.
 
Bahadır Şamlı açıklamalarında 'Teknolojik gelişmeleri en yakından takip ediyoruz. Banka tarafından ING Avusturya'nın bankacılık çözümünü mobil anlamda Türkiye üzerinden geliştirdik. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bu dönemde iş birliklerini geliştirmek adına uluslararası bir çalışma peşindeyiz. Görüşmelerin tamamlanmasının ardından yakın zamanda ING Almanya'nın da bu sürece dahil olmasını bekliyoruz' ifadelerini kullandı.
 
Yapay Zeka ve Robot İşleri Türklere Emanet
 
ING'nin asıl amacının teknoloji olduğu ve teknolojinin bankanın kalbi olarak görüldüğü özellikle belirtildi. Aynı zamanda lisanslı bir teknoloji şirketi olduklarının da özellikle altını çizdiğini belirten banka yetkilileri son iki yıllık süreçte uluslararası anlamda yapay zeka ve robot üretiminde de Türk çalışanlarının etkili rolde oldukları belirtildi. Yapılan değerlendirmelerde 200'ün üzerinde robotun devrede olduğu belirtildi. İş birliklerinin artarak devam ettiğini açıklayan banka yetkilileri bankacılık sistemlerini teknolojinin ilerisine taşımayı planlıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol