kapat ikonu

İndirimi Duyan Soluğu Bankada Aldı

TOKİ tarafından tek seferde gerçekleştirilecek ödemeler için planlanan yüzde 22 indirim oranı vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

  • Emlak
  • 13 Nisan 2019 20:53
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yeni bir duyuru yapılmıştı. Bu duyuru ile birlikte TOKİ'den ev almış ve taksit ödeyen vatandaşlara müjdeli haber verildi. Taksitlerinin tamamını tek seferde ödeyerek borcunu kapatmak ve ardından tapusunu almak isteyen vatandaşlara indirim yapılmasına karar verildi. Bu indirim miktarı ise yüzde 22 olarak belirlendi.
 
Hem konut hem de iş yeri alıcılarını etkileyen bu indirim kampanyasına vatandaşların ilgisi son derece yoğun oldu. Sadece 16 günlük süreç içerisinde toplam 4 bin 389 adet konutun ve iş yerinin sahibi bu indirim imkanlarından yararlandıklarını açıkladı.
 
Kişisel Tasarruf Sağlandı
 
21 Mart tarihinde başlayan indirimden yararlanma sürecinin 19 Nisan tarihinde son bulması bekleniyor. Bu tarihe kadar borçlu olan kişilerin gerekli başvuruları yapmaları bekleniyor. Borcun tamamını kapatamayacak olan vatandaşların ise bu süreç içerisinde borç bakiyelerinin yüzde 25'lik kısmından az olmamak üzere bir miktar peşin ödeme yapmaları halinde bu indirimden yararlandıkları ortaya çıktı.
 
Kampanyanın sadece ilk 16 günlük sürecinin sonunda ise borcunun tamamını kapatan ve aynı zamanda kısmi ödeme yaparak borcunu kapatan kişilerin 244 milyon 451 bin liralık ödeme gerçekleştirmiş oldukları öğrenildi. Böylece kişisel anlamda ciddi bir tasarruf gerçekleştirilirken borçlu sayısı ve borç miktarında ciddi bir düşüş yaşandığı öğrenildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol