kapat ikonu

İlk Defa Kredi Kullanacakların Dikkat Etmesi Gerekenler!

Bilinçli ve doğru bir finansal süreç için ilk kez kredi çekecek kişilerin dikkat etmesi gereken öneriler yetkililer tarafından vatandaşlara aktarılmıştır.

  • Kredi
  • 28 Mayıs 2019 19:35
Çeşitli ihtiyaçlarımız ve özellikle nakit paranın gerekli olduğu durumlarda en güvenli yol olarak bankaları tercih ederiz. Ödeme gücümüze ve gelirimize göre bankalardan çeşitli miktarlarda çeşitli faiz oranlarında krediler çekeriz. Bankalar ise yapmış oldukları incelemeler çerçevesinde uygun olan kişilere ödeme yapmayı kabul ediyorlar.
 
Bankalar tarafından kredi vermeden önce özellikle kişilerin kredi notları baz alınıyor. Bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi vermekten çekinirken bu süreçte yüksek olan kişilere kredi verme işlemleri çok hızlı ve basit bir şekilde tamamlanmaktadır. Belirlenen krediyi ise uzun vadede taksitler eşliğinde ödeyebilme imkanınız bulunmaktadır. Daha önce hiç kredi kullanmayan kişilerin kredi alma işlemleri daha zordur çünkü bankalar tarafından kredi notu 0 olarak belirlenmektedir.
 
Kredi Kullanırken Dikkat Edilecekler
 
Öncelikle ihtiyaçlarınızı kesinleştirmeli ve kredi çekmenin gerekli olup olmadığının netleştirilmesi gerekmektedir. Ardından kredi çekmeden önce tüm bankaların faiz oranlarının karşılaştırılması son derece önemlidir. böylece uygun fiyatlı faiz oranlarını tercih etmek daha rahat ödeme yapmanızı sağlayacaktır.
 
Kredinin ödemeler sırasında vade gününü doğru bir şekilde belirlemek son derece önemlidir. Maaş günlerinizle doğru orantılı olmalı ki ödemelerde sıkıntı yaşamanızı engelleyebilirsiniz. Olumsuz kredi başvurularınızı biraz bekletmelisiniz. Arka arkaya yapılan kredi başvuruları kişinin kredi notunun düşmesi açısından son derece önemlidir. Ayrıca kredi alırken yapılan sigortaların bazıları gereksiz olabileceği gibi sigorta poliçenizi imzalamadan önce sonuna kadar okumak gerekmektedir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol