kapat ikonu

Ilgaz Kayak Merkezinde Büyük Yoğunluk

Ilgaz Dağı kış aylarında kayak severlerin uğrak mekanı olarak kabul görürken son dönemlerde büyük bir yoğunluk olduğu tespit edildi.

Ilgaz Dağı kış aylarında kayak severlerin uğrak mekanı olarak kabul görürken son dönemlerde büyük bir yoğunluk olduğu tespit edildi.
 
Ülkemizin en çok sevilen kayak merkezlerinden birisi olan Ilgaz Dağı son dönemlerde pek çok kış tatili yapmak isteyen tatilcinin yoğun ilgisi ile karşılandı. Özellikle okulların yarı yıl tatilinde olmasından dolayı normalin üzerinde bir ilginin olduğu tespit edildi.
 
Türkiye Kayak Federasyonu tarafından doluluk oranları ve ilgi hakkında bir açıklama yapıldı. Bölgede doluluk oranlarının son derece fazla olduğu ve yüzde 100 seviyelerine kadar ulaştığı tespit edildi. Şimdi rezervasyon yaptırmak için arayan pek çok tatilcinin doluluk oralarından dolayı yer bulamadıkları tespit edildi.
 
Bölgede bulunan otel sahipleri yaşanan yoğunluk ve gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını dile getirdi. Otelde kalmak istemeyen ya da yakın çevreden kayak yapmaya gelmek isteyenler için tur şirketleri tarafından günübirlik kayak turlarının düzenlendiği açıklandı. Bölgede yağışların memnun edici olmasından dolayı tüm pistler kullanıma açıldı. Tatilcilerin gösterdikleri ilgiden son derece memnun oldukları belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol