kapat ikonu

İkinci El Otomobilde Fiyatlar Artacak!

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda yaza kadar ikinci el araçlarda fiyatların kademeli olarak artacağı konusunda çeşitli uyarılar yapıldı.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda yaza kadar ikinci el araçlarda fiyatların kademeli olarak artacağı konusunda çeşitli uyarılar yapıldı.
 
İkinci el araç satıcıları tarafından yapılan bir değerlendirmelerin ardından galerilerde satılmayı bekleyen araçların fazla olduğu özellikle belirtildi. Bu süreç içerisinde kıştan kalan ve satılmayı bekleyen araçların fiyatlarının son derece uygun olduğu dile getirildi.
 
Son zamanlarda sıfır araç ile ikinci el araç arasındaki fiyat farkları ele alınmıştı. Fiyat farkının son derece fazla olmasından dolayı pek çok vatandaş günümüzde ikinci el araç satın almayı daha mantıklı buluyorlar. Özellikle döviz kurlarında meydana gelen yükseliş otomobil fiyatlarını normalden çok daha pahalı bir hale getirmeye başladı.
 
Yetkili satıcılar bahar aylarının ikinci el araç almak için son derece uygun tarihler olduğunu dile getirdi. Henüz fiyatların zamlanmadığını ancak yazın gelmesiyle birlikte fiyatlarda göz görülür bir artışın meydana geleceğini dile getiren uzmanlar bilinçli alışveriş yapmak isteyenler için tarih verdi. Şu bir kaç ay içerisinde ikinci el araç almak isteyenlerin fırsatları değerlendirebilecekleri belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol