kapat ikonu

İkinci el eve garanti geliyor

Yeni kurulan bir emlak sistemi ile birlikte yeni dönemde ikinci el konut satışlarında 12 ay iade garantisinin bulunduğu açıklandı.

  • Emlak
  • 28 Ekim 2017 12:40
Yeni kurulan bir emlak sistemi ile birlikte yeni dönemde ikinci el konut satışlarında 12 ay iade garantisinin bulunduğu açıklandı.
 
Evtiko şirketi tarafından dönüşümün yansıtılması için çeşitli çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmalarla birlikte emlak sektöründe yeni bir dönemin başlaması amaçlandı. Yeni sistemle birlikte evini satmak isteyen kişilere 48 saat içerisinde teklif götürüp 5 iş günü içerisinde de tüm işlemleri tamamlamaları halinde ev için garanti veriliyor.
 
Ancak sürecin tam anlamıyla sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için peşin ödeme sistemi ile çalıştıklarını ortaya koydu. Böylece hem alıcının hem de satıcının durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmesi engellenmiş olacak. İade garantisinin emlak sektöründe sunulan ilk düzenlemelerden birisi olduğu ifade edildi.
 
Yapılan emlak değerlendirmeleri sonrasında pek çok kişinin duruma ilgi gösterdiğini ortaya koydu. 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde binlerce kişinin teklif verdiği ve durumdan yararlandıkları belirlendi. Genellikle yeni bir yerleşim yeri olan Esenyurt bölgesinde ilginin çok daha yoğun olduğu ifade edildi. 12 ay içerisinde pek çok kişinin işlem masraflarını tamamladığı belirlendi.
 
En fazla satışın Esenyurt bölgesinde satışların gerçekleştirilmesinin bölgede çok sayıda evin yapıldığını ortaya koydu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol