kapat ikonu

İkinci el araçlara düzenleme geliyor

İkinci el araç satışlarında yaşanan kilometre sorununun ardından duruma müdahale edileceği öğrenildi.

İkinci el araç satışlarında yaşanan kilometre sorununun ardından duruma müdahale edileceği öğrenildi.
 
İkinci el araç satışlarının son dönemlerde akaryakıt ve ÖTV üzerinde yapılan zamların ardından durma noktasına geldiği açıklanmıştı. Bu konuda son derece tedirgin bir bekleyiş devam ederken konu hakkında yeni bir açıklama daha geldi. Araç almak isteyen vatandaşların pek çoğu genellikle kilometrede yaşanan sorunlara güvenemediği için mağduriyet yaşadıklarını ifade ettiler.
 
Konunun ardından yapılan incelemelerin ardından ikinci el araçların daha az kullanıldığını iddia eden araç sahipleri yaptıkları hileler sonrasında araçların kilometrelerini sıfırladıklarını ortaya koymuş oldular. Bu durum karşısında ne yapacağını bilemeyen vatandaşların araçlarını kandırılmadan almaları için denetimler yapılacak.
 
Araçların kilometrelerinin sıfırlanıp sıfırlanmadığına dair bilgilerin son dönemlerde PTT mobil uygulaması ile kısa sürede öğrenilebileceği ifade edildi. Böylece vatandaşlar araç almadan önce bu konuda gerekli tüm bilgileri sorunsuz bir şekilde öğrenebilecekler. Denetimler sonrasında ikinci el araç alan vatandaşların kandırılmaları ve sonrasında mağdur olmaları engellenmiş olacak. Konu hakkında çalışmalar devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol