kapat ikonu

İkinci el araç fiyatları hakkında kötü haber!

İkinci el araçların fiyatlarının son zamanlarda yükselmesinin ardından yetkililer tarafından konu hakkında kötü bir haber verildi.

İkinci el araçların fiyatlarının son zamanlarda yükselmesinin ardından yetkililer tarafından konu hakkında kötü bir haber verildi.
 
Türkiye'de ikinci el araç fiyatları hakkında çeşitli açıklamalar yapılmaya başlandı. Ancak fiyat skalasına bakıldığı zaman sürekli olarak yukarı yönlü olarak değiştiği ifade edilmeye başlanmıştı. Yükselen fiyatlardan dolayı büyük bir şaşkınlık içerisinde olan vatandaşların bir kısmı fiyatların gerilemesini beklerken durumun sanıldığı gibi olmayacağı yetkililer tarafından yapılan açıklamaların ardından ortaya çıkmış oldu. Vatandaşların büyük kısmının fiyatların gerilemesi ve düşmesi için beklenti içine girdiğini öğrenen yetkililer bu konuda hayal kırıklığı yaratacak ifadeler kullandılar.
 
Yaz tatilinde otomobil almak için adeta bir yarış içerisine giren vatandaşlar özellikle bayram öncesinde ellerini çabuk tutmak istediler. İkinci el pazarlarında yaşanan hareketlilik son derece dikkat çekerken aslında satışlarda beklenilen etkinin sağlanmadığı öğrenildi. Bu konuda büyük bir durağanlığın söz konusu olmasının ardından yetkililer tarafından açıklama yapıldı ve fiyatların yüksek olmasının vatandaşları bu konuda olumsuz bir şekilde etkilediği ortaya çıktı.
 
İkinci el araç fiyatlarında meydana gelen artışın asıl sebebinin internet üzerinden bireysel anlamda yapılan satışlar sırasında fiyatların kişiler tarafından belirlenmesinden dolayı ortaya çıktığı öğrenildi. Bu durum fiyatların artmasına neden olurken ikinci el satışlarında fiyatların düşmesini bekleyen vatandaşlara uyarı yapıldı. Bu süreçte fiyatların düşmesinin mümkün olmadığı özellikle belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol