kapat ikonu

İhtiyaç kredisi nasıl hesaplanır ?

Halkbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranlarını sizler için derledik.

  • Kredi
  • 15 Ocak 2016 13:51
  • Son Güncelleme: 11 Mayıs 2016 00:35

Yeni okula başlayacak çocuğunuzun eğitim giderlerinden uzun zamandır yapmayı planladığınız ama gerçekleştiremediğiniz tatil hayalinize kadar her türlü hayaliniz ve ihtiyacınız için ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Birçok köklü banka sunduğu uzun süreli vade ve ödeme kolaylıklarıyla kredi vermeyi bekliyor.

Bütün bankalar her türlü ihtiyaç için ihtiyaç kredisi veriyor. Eğer ki herhangi bir şey için nakit paraya ihtiyacınız varsa sizler de bankaların düşük faiz oranlı ve 36 aya varan taksit imkânı sunan kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz. Halkbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranlarını sizler için derledik.

Halkbank

Birçok bankaya göre daha düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi veren Halkbankasında her türlü ihtiyacınız için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Halkbankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarına bir örnekle bakacak olursak, 36 ay vadeyle alınan 10 bin lira kredi için aylık faiz oranı yüzde 1, 43 olarak belirlenmiş. Tahsis ücreti ise BSMV dâhil edilerek 52,50 tutarında. Aylık ve yıllık toplam maliyetleri ise şöyle, aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,7481-1,7880 arasında iken yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 23,1170-23,6969 arasında seyrediyor. Ayrıca Halkbankası bu örnek hesaplama içinde aylık ve yıllık maliyet oranlarının faiz, tahsis ücreti ve vergileri de kapsadığını belirtiyor.

 

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası da uzun vadeyle ve kolay ödeme imkânlarıyla düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesi. Her türlü ihtiyacınız için kredi başvurusunda bulunabileceğiniz Yapı Kredi Bankasındaki ihtiyaç kredisi faiz oranları ise şöyle, 5 bin liralık 24 ay vadeyle çekilen kredilerde aylık kredi faiz oranı yüzde 1,42 olarak, kredi tahsis ücreti ise 25 TL olarak belirlenmiş. 36 ay vadeyle sahip olunan 10 bin liralık ihtiyaç kredisi için de aylık faiz oranları yüzde 1,39 seviyesinde. Tahsis ücreti ise 50 TL olarak belirlenmiş durumda. Yapı Kredi en son olarak 15 bin liralık ihtiyaç kredisi için çıkardığı tabloda yine 36 ay vadede aylık faiz oranı yüzde 1,39 olarak verirken tahsis ücretini de 75 TL olarak belirlemiş durumda.

Garanti Bankası

Uzun süreli vadeyle alınan kredilerde destek paketlerine göre ödeme kolaylığı sunan ve düşük faiz oranlarına sahip olan bir diğer banka da Garanti Bankası. Garanti Bankası da kredi notu yükse kolan ve nakit paraya ihtiyaç duyan herkese ihtiyaç kredisi veriyor. Garanti Bankasının faiz oranlarına bakacak olursak, 7 bin 500 lira değerinde 36 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi için aylık faiz oranı yüzde 1,59, taksit tutarı 289,92 ve tahsis ücreti de 37,50 lira; 10 bin değerinde ve yine 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için aylık faiz oranı 1,49, aylık taksit tutarı 379,10 lira, tahsis ücreti 50 lira; 15 bin liralık 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için aylık faiz oranı yüzde 1,44, aylık taksit tutarı 563,09, tahsis ücreti de 75 lira olarak belirtilmiş.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol