kapat ikonu

İDEV 27 Nisan'da ziyarete açılacak

Tekstilden gelinliğe, gayrimenkulden beyaz eşyaya kadar "ev"i ilgilendiren her türlü ürün ve markanın aynı çatı altında buluştuğu, Doğu Marmara’nın en büyük ev şöleni İDEV Fuarı sivil toplum örgütleri ve iş dünyasının geniş desteği ile Kocaeli’de hayata

  • Sektörel
  • 30 Mart 2017 16:49
  • Son Güncelleme: 05 Nisan 2017 16:44
DEV 2017 – 3. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı, 27-30 Nisan tarihleri arasında Kocaeli'nde gerçekleşecek.
 
Tekstilden gelinliğe, gayrimenkulden beyaz eşyaya kadar "ev"i ilgilendiren her türlü ürün ve markanın aynı çatı altında buluştuğu, Doğu Marmara’nın en büyük ev şöleni, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasının geniş desteği ile Kocaeli’de hayata geçiyor.
 
Tüyap Anadolu Fuarları AŞ Genel Müdürü Cihat Alagöz, "Fuara ev sahipliği yapan Kocaeli, ülke ekonomisi için stratejik bir öneme sahip olmasının yanında Türkiye’de adeta sanayinin başkenti konumundadır. İlin boya, çimento, alüminyum, seramik, gıda gibi birçok sanayi dalında üretim üssü olmasının yanında civar bölgelerinde turizm önemli ölçüde gelişme kaydetmiştir" diye konuştu.
 
Alagöz, "Böyle stratejik ve geleceği omuzlarında taşıyan bir şehrin ideal bir fuarı hak ettiğine inandığımız için İDEV Fuarını Tüyap olarak düzenlemeye karar verdik. Evlilik, ev yenileme ve ev alma sürecinde tüketici neye ihtiyaç duyuyorsa bu fuarda onlarca farklı markanın ürünüyle buluşacak. Üreticilerde doğru bir platformda ürünlerini tanıtma imkânına kavuşacak. Bu durum da iç tüketimi canlandırarak bölge ekonomisine katkı sağlayacak" dedi.
 
Alagöz; "İdeal ev, evlilik ve konut fuarı ile eş zamanlı Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı’nı da düzenliyoruz. Gayrimenkul konusunda özellikle Kocaeli’nde son dönemlerde yaşanan bir hareketlilik var. Turizm dalında sayfiye olarak nitelendirilen konut ve villa projelerinin sayısı her geçen gün hızla artıyor. Gerek yurtdışından gerekse yurtiçinde ciddi talep görüyor. Biz de bu doğrultuda birbirini destekleyen iki fuarı aynı çatı altında eş zamanlı olarak düzenliyoruz. Böylece ev alacaklar ve evini yenileyecek olan ziyaretçilerimiz İDEV fuarında birbirinden modern konut, villa, işyeri ve rezidans projelerini inceleme fırsatı bulabilecekler" dedi.
 
İDEV çatısı altında düzenlenecek Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarında Kocaeli’nde inşa edilecek yeni projelerin de tanıtımı yapılacak. Kocaeli ve çevresinde üretim yapan müteahhitlik firmaları fuara özel kampanyalar düzenleyecekler.

 

Körfez ülkelerinden alım heyetleri gelecek

 
Kocaeli’yi arz ve talebin buluşma platformu yapma vizyonu ışığında düzenlenen İDEV 2017 evlenecekler, evini yenileyecekler ve ev almak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor.
 
Alagöz, “Evlilik hazırlıkları yapanlar için oldukça yoğun ve yorucu geçen süreci, onlarca konu başlığına ilişkin yüzlerce seçeneği tek çatı altında sunacağımız İDEV Fuarı ile kolaylaştırıyoruz. Birbirinden önemli tasarımcıların koleksiyonlarının sergileneceği fuarımızda; ziyaretçiler, fuara özel kampanyalardan da faydalanabilecekler.
 
Bölgenin en gözde konut projelerinin sergileneceği İDEV- Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı’nda TÜYAP’ın yurtdışı ofisleri kanalıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, başta Körfez ülkeleri olmak üzere yurtdışından alım heyeti organizasyonu gerçekleştireceğiz. Nitelikli alıcılardan müteşekkil olmasını hedeflediğimiz yabancı ziyaretçilerimizin önemli iş bağlantıları yapmalarını öngörüyoruz" diye konuştu.
 
Cihat Alagöz, fuarın dönemiyle ilgili önemli bir ayrıntıya daha dikkati çekerek "Beyaz eşyada KDV, ÖTV indiriminin sürdüğü bir dönemde gerçekleşecek olan fuarımız tüketicinin tüm avantajlara uzanabileceği bir platform olacaktır" dedi.
 

Fuarda neler olacak?

 
Girişlerin ücretsiz olacağı fuar, 27-28-29 Nisan 2017 tarihlerinde 10.00-20.00, 30 Nisan 2017 tarihinde 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuarda birbirinden farklı etkinlikler, gösteriler ve defileler var.
 
İDEV Fuarı’nın Kapsamı: Gelinlik ve Moda Evleri, Organizasyon Firmaları, Oteller ve Restoranlar, Düğün Salonları, Fotoğraf Stüdyoları, Çeyiz Firmaları, Ev Tekstili, Mobilya, Beyaz Eşya, Zücaciye, Mutfak Banyo Ekipmanları, Halı ve Dekorasyon Ürünleri, Çiçekçiler, Kuaför ve Güzellik salonları, Ayakkabı, Çanta, İç giyim, Hazır Giyim, Takı ve Kuyumcular.
 
Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı’nın Kapsamı: Konut ve işyeri projeleri, Topu konut ve villa projeleri, İş merkezleri ve rezidanslar, Arsa Ofisleri, Kooperatifler, Devremülk satış firmaları, Maket tasarım firmaları, Danışmanlık ve aracılık firmaları, Banka ve finans kurumları, Mimarlık, müteahhitlik firmaları, yatırımcılar…
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol