kapat ikonu

İcradan Mal Almak Mümkün Müdür?

İcradan satılan ev ya da araba gibi çeşitli mallar çok uygun fiyatlarla mal sahibi olmak isteyen kişilere çeşitli imkanlar sunmaya devam ediyor.

  • Finans
  • 03 Aralık 2018 12:36
İcradan satılan ev ya da araba gibi çeşitli mallar çok uygun fiyatlarla mal sahibi olmak isteyen kişilere çeşitli imkanlar sunmaya devam ediyor.
 
İcra ihaleleri günümüzde son derece popüler hale gelmeye başladı. Uygun fiyattan yapılan satışlarla birlikte uygun belgeleri getiren herkesin icradan ev ya da araba alma şansının olabileceği belirtildi. İcra ihaleleri kredi ödemeleri ile birlikte alınan ev ya da araba gibi malların borçlarının ödenmemesi halinde banka tarafından el konulması ile birlikte ortaya çıkmaktadır.
 
İcra ihalesinden mal almak dendiği zaman pek çok kişinin kafasında soru işaretleri oluşuyor. Bu sebeple tereddüt yaşayan kişiler için çeşitli açıklamalar yapılıyor. İcradan alınan ürünlerin herhangi bir sorun teşkil etmediği tek farkının piyasanın çok altında fiyatlara satıldığı belirtildi.
 
İcradan Mal Almak Riskli Midir?
 
İcradan mal almanın çeşitli risklerinin olduğu düşünülüyor. Ancak doğru belgelerle ihaleyi doğru bir şekilde sonlandırmanın herhangi bir riskinin olmadığı belirlendi. Bunun için icralık olarak kabul gören malların takibinin sitelerden yapılması katılım açısından önemlidir.
 
İcralık mallar hakkında bilgi veren ürün içeriklerini incelemek kişilerin daha sonra yaşayabilecekleri sorunları da ortadan kaldıracaktır. İcralık olarak satışa sunulacak olan tüm ürünlerin muhammen bedelinin ne olduğuna bakmak gerekmektedir. Tekliflere bakara fiyatı artırabilir, kimse teklif vermediyse ilk teklifi yaparak açılışı gerçekleştiren kişi siz olabilirsiniz. Ardından gerçekleştirilecek olan satışlar usule uygun bir şekilde tamamlanmaktadır.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol