kapat ikonu

İBB kendi kariyer sitesini kuruyor!

İBB Başkanı İmamoğlu, belediyeye eleman alımı için kendi kariyer sitelerini kuracaklarını duyurdu.

  • Gündem
  • 24 Eylül 2019 15:39
  • Son Güncelleme: 24 Eylül 2019 15:45

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) tarafından belediye başkanlığı bünyesindeki tüm pozisyonlara başvuru için kariyer sitesi kuruldu. Kariyer.ibb.istanbul adresinden ulaşılan sitede, iş arayanlar online olarak başvurularını yapabilecek. Vatandaşlar, kendisine uygun pozisyona yaptığı başvuru sonrası tüm süreci buradan takip edebilecek.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, belediye ve iştiraklerine personel alımları ve kriterleri bu site üzerinden açıkça ilan edilecek.

80 bin çalışanı var

Kariyer.ibb.istanbul adresinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 28 iştiraki ile ilgili tüm iş ilanları yer alacak. Söz konusu iştirak şirketleri arasında İSPARK, Beltur, İGDAŞ, METRO İSTANBUL ve Hamidiye gibi önemli şirketler de yer alıyor. 28 şirket ile birlikte 5 ana sektörde faaliyet gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplamda 80 bini aşkın çalışana sahip durumda.

Altyapıyı Kariyer.net sağlayacak

KariyerİBB platformunun alt yapısı İŞKUR’dan alınmış olan izin belgesi doğrultusunda Kariyer.net tarafından sağlanıyor.

Kısa süre önce kullanıma sunulan Kariyer.ibb.istanbul adresinde şu an için tek bir genel başvuru ilanı bulunuyor. İlan sayfasında ise yapılan başvuruların İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakleri’nde oluşabilecek tüm pozisyonlar için değerlendirmeye alınacağı belirtilmiş.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol