kapat ikonu

Hükümetten Müjde! 60 Bin Kişi İstihdam Edilecek!

Memur olmak isteyenler için hükümet yeni bir kapı açtı. İstihdam oranlarının yükseltilmesi için bu konuda çalışmalar ağırlık veren hükümet bakanlıklar aracılığı ile 60 bin personel alımı gerçekleştirecek.

Memur olmak isteyenler için hükümet yeni bir kapı açtı. İstihdam oranlarının yükseltilmesi için bu konuda çalışmalar ağırlık veren hükümet bakanlıklar aracılığı ile 60 bin personel alımı gerçekleştirecek.
 
Ekonominin toparlanma sürecinde istihdam oranlarının artırılmasının büyük bir öneminin olduğu belirlendi. Bu süreç içerisinde bakanlıklar tarafından çeşitli alımlar gerçekleştirilmeye başlandı. Gerçekleştirilen alımlarla birlikte memur olmak isteyenlerin hayalleri tekrar gündeme getirildi. Hükümet aracılığı ile yeni bir istihdam çalışmasının başlatılmasına karar verildi. Bu süreç içerisinde yıl sonuna kadar olması şartıyla 60 bin personel alınmasına karar verildi. Memur olmak isteyenler için yapılacak alımların yeni bir fırsat olması planlanıyor.
 
Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınacak personel sayısı açıklandı. bu sayı dahilinde 11 bin uzman erbaş olmak üzere artı olarak 13 bin sözleşmeli erbaş alınmasına karar verildi. Bu durumda 24 bin personel alınacak. Başvurular daha önce başlamış 3 Mart tarihinden 1 Aralık 2017 tarihine kadar sürmesine karar verilmişti. En çok alım yapacak olan bakanlığın ikinci sıralamasında Milli Eğitim Bakanlığı yer alıyor. Bu süreç içerisinde farklı branşlarda olmak üzere 20 bin öğretmen alımı gerçekleştirilecek. Mülakatlar hala devam ediyor.
 
Bakanlıkların yanı sıra çeşitli kurumlarda personel almak için ilan açtılar. zaman zaman internet üzerinden yayınlanan ilanlarla birlikte alınacak personel sayıları 60 bine tamamlanacak. Vatandaşların iş imkanları için takipte kalması son derece önemli bir durum olarak değerlendirildi. Yıl sonuna kadar cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen istihdam oranına ulaşılması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol