kapat ikonu

Hükümetten Bayram Sonrası Müjdesi Geldi!

Hükümet tarafından bir süredir yapılan çalışmalar sonuç vermeye başladı. Bayramdan sonra milyonlarca kişiyi yakından etkileyecek düzenlemelerin yapılmasına karar verildi.

Hükümet tarafından bir süredir yapılan çalışmalar sonuç vermeye başladı. Bayramdan sonra milyonlarca kişiyi yakından etkileyecek düzenlemelerin yapılmasına karar verildi.
 
Hükümet tarafından bayram sonrasında pek çok kişiyi yakından ilgilendirecek yeni bir düzenlemenin yapılmasına karar verildi. Bir süredir yeni düzenlemelerin üzerinde çalışma yapılıyordu. Sonunda sonuç verdi. Bayram sonrasında milyonlarca kişiyi yakından ilgilendirecek bir karar verildi. 7 farklı çalışmanın hayata geçirilmesi planlanıyor. Her çalışanın kıdem tazminatı fonuna kayıt olup tazminatlardan yararlanmaları için bazı düzenlemeler yapılacak. Bu sayede herkesin tazminat hakları saklı tutulacak.
 
Taşeron işçilerin kadro sorunları en çok merak edilen problemlerden birisi olarak belirtilmişti. Bunun üzerine Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konu hakkında açıklama yaparak taşeron işçiler için kararın bu yıl bitmeden verileceğini ve müjdeli bir çalışma yapılacağını dile getirdi. 720 bin taşeron işçinin kadroya alınması planlanıyor. Böylece binlerce çalışanın beklediği müjdeli haber verilmiş olacak. Konu hakkında iki farklı alternatif hazırlandı. Henüz çalışmalar netleştirilmedi. Engellilerin çalışma hayatında istihdam edilmeleri için bir taslak hazırlandı. 50 ve üzeri çalışanın bulunduğu iş yerlerinde en az bir engellinin istihdam edilmesi gerekecek.
 
Borçlu olan esnafın sağlık primlerinden yararlanmaları engellenmişti. 60 günden fazla prim borcu olanların sağlık hizmetlerinden yararlanmaları engelleniyordu. Yeni sistemle birlikte sağlık hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde faydalanmaları sağlanacak. Emeklilere zam verileceği gibi ucuz tatil yapmaları için son dönemlerde çeşitli kampanyalar düzenlenmeye başladı. Anneler için çocukları ile daha fazla zaman geçirmeleri adına yarım zamanlı çalışma imkanı kesin bir şekilde sunulacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol