kapat ikonu

Honda'dan araçlarını geri çağırma çağrısı

Büyük araç devi Honda son dönemlerde araçlarda akü sorunu nedeniyle üretimini yapıp sattıkları araçların büyük bir kısmını geri çağırdığını açıkladı.

Büyük araç devi Honda son dönemlerde araçlarda akü sorunu nedeniyle üretimini yapıp sattıkları araçların büyük bir kısmını geri çağırdığını açıkladı.
 
Ünlü araç devi Honda son dönemlerde gelen şikayetler ve yapılan değerlendirmeler sonrasında ciddi problemler karşılaştıklarını ortaya koydu. Üretimlerinin daha önce gerçekleştirildiği ve satışının yapıldığı araçlarda yanlış bir üretimin yapıldığı ve akü sorununun ortaya çıktığını yapılan testler sonrasında belirlediler. ABD'de yapılan açıklamalar sonrasında dev araç firmasının özellikle Accord model otomobillerde akü sorununun ciddi bir sorun olduğunu ortaya koyduklarından dolayı bu tür bir karar verdiklerini belirlediler.
 
Üretilen araçların sürücülere ve diğer trafikteki kişilere herhangi bir zarar vermemesi için geri çağrılmasına karar verildi. Avrupa Parlamentosu tarafından yapılan detaylı incelemelerin ardından çağrılan araçların 2013 2016 yılları arasında gerçekleştirilen üretimleri kapsadığı ve bu yıllar arasında belirlenen model araç satın alınan kişilere duyuru yapıldığı açıklandı. Aküde meydana gelen hatadan dolayı motor bileşenlerinin alev alma imkanının bulunduğu öğrenildi.
 
Dört farklı bileşenin ortaya çıkmasından dolayı gerçekleşen motor yanmaları trafikte sürücülerin ve diğer araçların tehlikeye girmesine neden olacağından dolayı herhangi bir yaralanma olayının yaşanabileceği belirlendi. Herhangi bir yaralanma olayının şimdiye kadar yaşanmadığı da özellikle belirtildi. Geri çağrılan araçların sensörleri ücretsiz bir şekilde yenilenecek. Bu konuda sürücülerin hassas davranmaları ve herhangi bir şekilde durumu hafife almamaları gerektiği belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol