kapat ikonu

Honda binlerce aracını geri çağırıyor

Araç devi olarak bilinen Honda yapmış olduğu açıklamalarda meydana gelen bir hata sebebiyle 900 bin aracını geri çağırdığını duyurmuş oldu.

Araç devi olarak bilinen Honda yapmış olduğu açıklamalarda meydana gelen bir hata sebebiyle 900 bin aracını geri çağırdığını duyurmuş oldu.
 
Japon devi Honda şirketi tarafından uzun zamandır araçlarda birtakım sorunların meydana geldiği yönünde ifadeler gündeme gelmeye başlamıştı. Bu ifadeler sonrasında arka koltuklarda bulunan emniyet kemerlerinde birtakım sorunların olduğu iddia edilmişti.
 
Yapılan testler sonrasında Honda emniyet kemerlerinde sorun olduğunu dile getirdi. Bu sorunun ardından 900 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Şirket tarafından konu hakkında yeni açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar sonrasında 2011 ile 2017 yılları arasında üretilmiş olan araçların geri çağrılması için çalışmalar başlatıldı.
 
Emniyet kemerinde meydana gelen sorunlar sebebiyle şimdiye kadar gerçekleşen kazalarda 46 kişinin hafif yaralanmalı bir şekilde etkilendiği öğrenildi. Çağrılacak araçların sadece ABD bölgesinde olduğu ve bu bölgeyi kapsadığı belirlendi. Ancak bin adedin ise ABD dışında kullanılan araçlardan oluşacağı ifade edildi. Konu hakkında yapılan açıklamalardan sonra araç sahiplerinin bayiliklere başvurmaları ve sorunu ücretsiz bir şekilde çözmeleri bekleniyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol