kapat ikonu

Hisarcıklıoğlu’ndan KDV ve ÖTV indirimi açıklaması

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, KDV ve ÖTV indirimi ile ilgili ‘’Faydasını hep birlikte göreceğiz’’ dedi.

KDV ve ÖTV indiriminin geçmişte piyasayı canlandırma noktasında hep faydalı olduğunu hatırlatan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘’İnşallah tüm bu atılan adımların faydasını da hep birlikte göreceğiz." şeklinde konuştu.
 
TÜRKİYE ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR
 
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından, şehirde bir otelde düzenlenen "ATSO Geleneksel Ödül Töreni"nde, konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, gurur verici bir gün yaşadıklarını ifade etti. Hisarcıklıoğlu, doğru işin takdir edilmemesi hâlinde yanlış işi eleştirmekle zaman kaybedileceğini vurgulayarak, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini dile getirdi.
 
ANTALYA TURİZMDE TARİHÎ REKOR KIRACAK
 
Hisarcıklıoğlu, Antalya'nın turizmde dünya çapında başarı hikâyesi yarattığını anlatarak, şehrin bu yıl 14 milyon yabancı turist sayısına çıkarak, tarihî rekoru kıracağını vurguladı.
 
ANTALYA TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
 
Antalya'nın yat üretiminde de dünya markası olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, meyve, sebze, seracılık, çiçekçilikte de Antalya’nın Türkiye'de lider konumda olduğunu öne sürerek, bu şehrin Türkiye için ekonomi için çok önemli olduğundan bahsetti.
 
BİRLİK VE BERABERLİKLE HEDEFLER YAKALANACAK
 
Hisarcıklıoğlu, Antalya'yı, tarımın, turizmin, ticaretin yanında, teknolojinin de merkezi yapmak için vizyon projelerin olduğunu aktararak, birlik ve beraberlik sayesinde hedeflerin yakalanılabileceğini dile getirdi.
 
Hisarcıklıoğlu, birlik olarak üyelerin sorunlarının çözülmesi için çalışma yaptıklarını belirterek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve Resmî Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe giren KDV ve ÖTV indirimi ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu.
 
TÜRKİYE’DE BÜROKRATİK İŞLEMLER AZ
 
Hisarcıklıoğlu, konut, beyaz eşya, mobilya sektörü ve araç satışlarında KDV ve ÖTV indirimlerinin geldiğini hatırlatarak, TOBB üyelerinin taleplerini dile getirme noktasında, borsa başkanlarına ve bunu çözümleyen hükûmete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, bakanlara teşekkürlerini iletti.
 
KDV ve ÖTV indiriminin geçmişte piyasayı canlandırma noktasında hep beraber faydasının görüldüğünü anlatan Hisarcıklıoğlu, ’İnşallah tüm bu atılan adımların faydasını da hep birlikte göreceğiz." dedi. Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin dünyada iş yapma kolaylığında ilerleme kaydettiğini ifade ederek, iş yaparken bürokratik engellerin az olduğunu vurguladı.
 
KAPANAN HER BİR İŞLETME MİLLÎ SERVETİN KAYBIDIR
 
Bu dönemin eldekini muhafaza etme dönemi olduğuna dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, tüccar ve sanayicilerin ticaret, üretim ve istihdam kapasitesinin muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, kapanan her bir işletmenin, üretimi durduran her bir fabrikanın millî servetin kaybı olduğunu aktararak, bunun 80 milyonun kaybı olduğunu anlattı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol