kapat ikonu

Hisarcıklıoğlu: Bu tekerlek bu tümsekte kalmaz

Türkiye’nin son 25 yılda bir sürü sıkıntılı günleri atlattığını açıklayan TOBB Başkanı, ‘’Bu tekerlek, bu tümsekte kalmaz.’’ dedi.

  • Piyasalar
  • 10 Kasım 2018 10:22
  • Son Güncelleme: 10 Kasım 2018 10:42
Türkiye’nin son 25 yılda bir sürü sıkıntılı zamanlar atlattığını anımsatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ‘’Bu tekerlek, bu tümsekte kalmaz.’’ tarzında benzetme yaparak, Türkiye’nin şu an içerisinde bulunduğu sıkıntılı süreçten çıkarken biraz zorlanacağını, ancak bunu da hızlı bir şekilde atlatacağını belirtti.
 
ESKİŞEHİR ANADOLU’NUN GÖZ BEBEĞİ
 
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) 50'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir otelde düzenlenen etkinlikte konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Eskişehir'in kültürüyle, eğitimiyle, sanayisiyle Anadolu'nun göz bebeği bir şehri olduğunu aktardı.
 
İŞ HAYATINDA AYAKTA KALIP ÖDÜL ALMAK HERKESİN HARCI DEĞİL
 
Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ifade ederek, tüm bunlara rağmen iş hayatında hem ayakta kalıp hem de dereceye girerek ödül almanın herkesin harcı olmadığını savundu.
 
TÜMSEKTEN HIZLA İNECEĞİZ
 
Bu sebeple buradaki iş insanlarının tamamıyla iftihar ettiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin son 25 yılda bir sürü sıkıntılı dönemler atlattığını anımsatarak Türkiye’nin ekonomik durumu hakkında şu benzetmede bulundu: ‘’Şu anda ekonomimizi bir tekerlek olarak değerlendirelim. Bu tekerlek şimdi tümsekte ancak bu devamlı tümsekte kalmaz. Elbette ki bu tümseği aşacağız. Tümseği aşarken biraz zorlanacağız fakat tümsekten inerken hızla ineceğiz’’
 
Birlik ve beraberliğin muhafaza edilmesi gerektiğine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, bunun yapılması hâlinde hep beraber kazanılacağını, yapılmaması durumunda ise hep beraber kaybedileceğini öne sürdü.
 
15 TEMMUZ’DA BU MİLLET SOKAKTAYDI
 
Hisarcıklıoğlu, ötekileştirmeden birbirimizi sevmemiz gerektiğini anlatarak, Türkiye’nin başka dostu olmadığını kaydetti. 2016 yılından bu yana Türkiye’nin başına birçok hadise geldiğinden bahseden Hisarcıklıoğlu, 15 Temmuz'da sokakta bu milletin olduğunu vurgulayarak, ‘’dost’’ diye tabir edilen hiç kimsenin olmadığına işaret etti.
 
ESKİŞEHİR'İN GELECEĞİ DAHA PARLAK OLACAK
 
Eskişehir'in tarih boyunca Anadolu'nun batıya açılan kapısı olduğunu savunan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, şehrin özelliğinin sanayinin gelişmesine de önemli katkı sağladığını dile getirerek, kentteki sanayinin ihracat oranının her geçen gün artış gösterdiğini söyledi. Çakacak, Eskişehir Sanayi Odasına üye kuruluşların ihracat tutarının 2 milyar doları aştığı bilgisini de paylaşarak, gerek Sanayi Odası gerek Ticaret Odası gerek üniversitelerin ve diğer tüm aktörlerin de desteğiyle Eskişehir'in geleceğinin daha parlak olacağını kaydetti.
 
Söz konusu etkinliğe, CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ile diğer ilgililer de katılım gösterdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol