kapat ikonu

Hintli turist sayısı artacak

Seyahat acenteleri tarafından yapılan anlaşmalar sonrasında 2018 yazında Hintli turist sayısının 2.5 kat artması bekleniyor.

Seyahat acenteleri tarafından yapılan anlaşmalar sonrasında 2018 yazında Hintli turist sayısının 2.5 kat artması bekleniyor.
 
Turizm sektöründe çeşitliliği artırmak için bir süredir çalışmalar devam ediyor. Turizm sektöründe yaşanan sorunlar 2017 yazı ile birlikte yavaş yavaş ortadan kaldırılmaya başlandı. Bu süreç içerisinde gelen yabancı turist sayısının artırılması amaçlanıyor.
 
Turizmde pazar çeşitliliğini artırmak için Hintli seyahat acenteleri ile birlikte iletişime geçtikleri öğrenildi. Yapılan iletişim ve çeşitli anlaşmalar sonrasında 22 milyon turist hedefi ortaya konulmuş oldu. Hintli turistlerin yüzde 80'lik kısmını taşıyan kongre içerisinde önemli imzaların atıldığı öğrenildi.
 
Turizm temsilcileri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yeni pazarlara açılmak adına stratejik bir yöntem olduğu özellikle açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sürecin desteklendiği öğrenildi. Özellikle Hindistan'ın gelişimini devam ettiren bir ülke olması ülke turizmi açısından da son derece önemli bir çalışma olarak ifade ediliyor. Yapılan çalışmaların sonuç vermesi halinde Hindistan'dan gelen turistlerin sayısının 2018 yılı yazı itibariyle 2.5 kar kadar artması beklentiler arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol