kapat ikonu

Herkes plazada çalışmak istiyor

Yapılan incelemeler sonrasında pek çok kişinin sanayide çalışmak yerine plaza ortamında çalışmayı tercih ettiklerini ortaya koydu.

Yapılan incelemeler sonrasında pek çok kişinin sanayide çalışmak yerine plaza ortamında çalışmayı tercih ettiklerini ortaya koydu.
 
Plaza çalışanı olmak isteyen kişilerin sayısı artarken bu konuda sanayiciler durumdan ne kadar şikayetçi olduklarını dile getirdiler. İstihdam seferberliği devam ederken binlerce kişi hala iş aramaya devam ediyor. Ancak bu süreç içerisinde pek çok sanayici ise çalışacak eleman bulamadıklarını dile getiriyorlar.
 
OSB'lerde çalışmak istemeyen kişi sayısının giderek arttığı belirlendi. Bu süreç ile birlikte çalışanların büyük kısmı prestijli olması ve bu süreç içerisinde ilerleme imkanlarının olması sebebiyle genellikle hizmet sektörünü tercih ettikleri görüldü. Sanayi bölgelerinde ise çalışan kişi sayısı giderek azalırken yaş ortalamasının da yükseldiği belirlendi.
 
Gençlerin sanayide çalışma ortamı sırasında sosyalleşme sorunu yaşayacaklarını düşünmelerinden dolayı böyle kararlar aldıkları belirlendi. Bunun üzerine OSB'lerde çalışan kişi sayıları da giderek azalmaya başladı. Yeni sistemde kurulan sanayilerin daha modern ve sosyalleşme imkanı sunan sistemler üzerinden kurulması planlanıyor. Bununla birlikte çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve yeni nesle hitap etmesi içinde birtakım düzenlemeler yapılabilir. Bu konuda gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde ilerleyen dönemlerde sorunun ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol