kapat ikonu

Henkel üçüncü çeyrekte 15,015 milyar avroya ulaştı

Henkel CEO’su Hans Van Bylen, şirketin üçüncü çeyrekte iyi bir ilerleme gösterdiğini kaydederek, 15,015 milyar avroya ulaştıklarını bildirdi.

Henkel’in üçüncü çeyrekte iyi bir ilerleme gösterdiğini anlatan Henkel CEO’su Hans Van Bylen, sürekli devam eden zorlu bir piyasa ortamında, negatif kur rüzgârları ve yükselen malzeme fiyatlarına karşın satış, kârlılık ve kâr etme potansiyellerinin arttığını ifade etti.
 
Bylen, üç iş birimlerinin de bu pozitif gelişime katkı sağladığını duyurarak, genel organik satış büyümesinin büyük ölçüde ‘’Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi’’ öncülüğünde gerçekleşirken aynı zamanda tüketici iş birimlerinde de de organik satışın arttığını vurguladı.
 
2018 MALİ YILI HEDEFİ TEYİT EDİLDİ
 
Bylen, ‘’Henkel 2018 Mali Yılı için olan hedefini teyit etmiş bulunuyor. Henkel Grup için yüzde 2 ile 4 aralığında bir organik satış büyümesi, Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi için yüzde 4 ile 5 aralığında bir organik satış büyümesi, Beauty Care İş Birimi’nde Henkel, yüzde 0 ile 2 aralığında pozitif bir organik satış büyümesi beklentisi, Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimi’nde ise Henkel yüzde 2 ile 4 aralığında bir büyüme beklentimiz devam ediyor.’’ açıklamasında bulundu.
 
EBIT İÇİN YÜZDE 18 HEDEFİ
 
Henkel’in bir yıllık dönemde düzeltilmiş satış kazancı (EBIT) için, yüzde 18 seviyesine ulaşacağı öngörüsünün sürdüğünü hatırlatan Bylen, ‘’Üç iş biriminin de bu pozitif performansa katkı sağlayacağını bekliyoruz. Henkel’in imtiyazlı hisse senedi başına kârlılıkta yüzde 3 ile 6 aralığındaki beklentisi devam ediyor’’ dedi.
 
2018’İN İLK 9 AYLIK PERFORMANSI
 
Bylen, ‘’2018’in ocak-eylül döneminde Henkel, 15,015 milyar avro değerinde satış gerçekleştirmiş bulunuyor. Kurlardaki hareketlenmeler, satın alma ve elden çıkarmaların etkisinden arındırılmış organik satışların yüzde 2,4 oranında iyi bir artış gösterdiğine şahit olduk. Döviz kurlarının etkileri satışları yüzde -6,0 oranında etkilemiş bulunuyor. Düzeltilmiş faaliyet kârı yüzde 1,3 oranında artarak 2,660 milyar avrodan 2,694 milyar avroya kadar çıktı. Düzeltilmiş satış kazancı ise iyi bir gelişim gösterip yüzde 17,6’dan yüzde 17,9 seviyesine ulaştı. İmtiyazlı hisse senedi başına kârlılık oranı yüzde 2,0 oranında artışla 4,50 avrodan 4,59 avroya kadar yükseldi. Bu yılın ilk dokuz ayında Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi yüzde 4,6 ile oldukça güçlü bir organik satış büyümesi gerçekleştirdi. Düzeltilmiş satış kazancı ise yüzde 18,9 oranlarına kadar yükselerek pozitif bir gelişim gösterdi.’’ açıklamasında bulundu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol