kapat ikonu

Hem Çalışıp Hem Okuyanlara Müjdeli Haber!

Hem üniversite eğitimini sürdürüp hem de çalışan sağlık çalışanlarının nöbet saatleri hakkında Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından yeni bir düzenleme yapıldı.

Üniversite eğitimine devam ederken çeşitli sağlık kurumlarında çalışmaya devam eden sağlık çalışanlarının en büyük problemi nöbet saatleriydi. Okul hayatlarına gereken önemi veremeyen ve ders saatleri ile çakışan nöbet saatleri çeşitli mağduriyetlere sebep oluyordu. Sağlık çalışanları bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını istemişti. Bir süredir konu üzerine çalışmalar yapılıyordu. Bunun üzerine Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından yeni bir düzenlemenin yapıldığı müjdesi verildi.
 
İddialara göre Çanakkale ilçe hastanesinde çalışan bir sağlık memuru bir üniversitenin Ziraat fakültesinde eğitim almaya devam ediyordu. Ancak eğitimine devam etmek içn amirinden nöbet saatlerini yeniden düzenlemesini istedi. İlk yılında eğitimi başarıyla tamamladı ve nöbet saatleri düzenlendi ancak ikinci yılında hastane yönetimi bu durumu olumlu karşılamadığını dile getirdi. Hastane yönetimi uzak bir hastaneye nakil yapılmasını ve nöbet saatlerini gerektiği gibi düzenlemesini istedi. Ancak bu durum yaşantısı için uygun olmayan sağlık çalışanı nöbetlerin düzenlenmemiş olmasından dolayı derslerinden kaldı.
 
Kamu Denetçiliği Kurumu devreye girdi
 
Bu sıkıntıyı çözmek isteyen sağlık çalışanı Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvurarak sorunun çözüme kavuşturulmasını istedi. Bir süredir konu hakkında çalışmalarda bulunan kurum ise amir ile görüşerek nöbet listelerinin yeniden düzenlenmesini sağladı. Bu sayede çalışırken eğitimine devam eden ancak nöbet saatlerinden dolayı sıkıntı yaşayan kişilerin sorununu uygun durumlar halinde Kamu Denetçiliği Kurumu çözüme kavuşturabilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol