kapat ikonu

Havayolu Şirketleri Yolculara Kolaylıklar Sağlayacak!

Seçimin yenilenme kararının ardından pek çok havayolu şirketi bilet alan vatandaşlara ücretsiz değiştirme hakkı tanıdığını açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından uzun zamandır incelenen seçim sonuçları hakkında yeni bir karar verildi. İstanbul'da seçimlerin yenilenmesine karar verildi. Bunun üzerine 23 Haziran tarihinde seçimlerin yeniden yapılması için şimdiden çalışmalar başladı. Seçimlerin yenilenme kararının ardından pek çok vatandaş planlarını yeniden gözden geçirmeye başladılar. Daha önce yapılmış olan rezervasyonları iptal etmek ya da tarihi incelemek için yeniden bir düzenleme yapmak istediler.
 
Bazı havayolu şirketleri Yüksek Seçim Kurulu'nun yaptığı açıklamalar çerçevesinde yeni bir düzenleme yaptılar. 23 Haziran tarihinde seçimlerin yenilenme kararının ardından daha önce bilet almış olan vatandaşların biletlerinde değişiklik ya da iptal için haklar tanınmasına karar verildi.
 
Havayolu Şirketleri Açıklama Yaptılar
 
Sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları açıklamalar sonrasında 23 Haziran tarihinde yenilenecek olan seçimlerin daha önce alınan biletler için 6 Mayıs tarihi baz alınarak 20 ile 26 Haziran tarihleri arasında değiştirilebileceği ifade edildi. İstanbul kalkışlı ve varışlı satın alınan seyahatlerde biletlerin masraf alınmadan 15 mayıs tarihine kadar değiştirilebileceği ifade edildi. Türk Hava Yolları tarafından alınan karar sosyal medya hesabı üzerinden dile getirildi. Yapılacak bilet değişiklikleri için Türk Hava Yolları satış ofisinden irtibatın kurulabileceği ifade edildi.
 
Diğer hava yolu şirketlerinin yaptığı açıklamalarında aynı doğrultuda olması pek çok vatandaşın içini rahatlattı. Konu hakkındaki değişiklik ya da iptal işlemlerinin çok zaman geçmeden tamamlanması gerekiyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol