kapat ikonu

Havalimanı inşaatı tamamlanmak üzere!

Kalkınma projelerinden birisi olan yeni havalimanı inşaatı tam gaz devam ederken sona yaklaşıldığı müjdesi verildi.

  • Gündem
  • 08 Eylül 2017 12:19
  • Son Güncelleme: 08 Eylül 2017 17:42
Kalkınma projelerinden birisi olan yeni havalimanı inşaatı tam gaz devam ederken sona yaklaşıldığı müjdesi verildi.
 
Mega projelerden birisi olan yeni havalimanı projesi son dönemlerde heyecan yaratmaya başladı. Bu süreç içerisinde havalimanı projesini destekleyen süreçte pek çok çalışmanın yapıldığı tespit edildi. Çalışmaların tamamlanması için gereken süreçten önce projenin teslim edilebileceği ihtimalleri de gündeme gelmeye başladı. Bunun ardında Denizcilik Ulaşım ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
2023 hedefleri arasında yer alan ulaşım sektörünün farklı bir boyut kazanmasını sağlayacak olan projenin yüzde 61'lik kısmının şimdiden tamamlandığı açıklandı. Dev projede hızlı sonuç alınması için 31 bin işçinin çalıştığı açıklandı. Ulaştırma Bakanı tarafından yapılan açıklamaların ardından sürecin hızlandırılması ve istihdama katkının artırılması için yakın zamanda çalışan işçi sayının artırılarak 35 bine kadar çıkarılması planlanıyor. Bu süreç içerisinde çalışmaların hızlandırılması bekleniyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalar çerçevesinde yeni havalimanı projesinde 300 adet asansörün ve yolcuların faydalanması için yürüyen merdivenlerin takıldığı açıklandı.
 
Bölgede bulunan yeşil alanlar artırılırken ülke içerisinde yeşil havalimanı olarak ilkleri içerisinde barındırması bekleniyor. Yeme ve içme alanları için ayrılan bölgenin 30 bin metrekare büyüklüğünde olduğu öğrenildi. Ulaştırma Bakanı yapmış olduğu açıklamaların ardından havalimanının tam anlamıyla hizmet vermesi için 29 Ekim 2017 tarihini hedef gösterirken çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol