kapat ikonu

Hangi durumlarda nakit avans almak daha karlıdır?

Birçok kimse nakde sıkıştığı zaman nakit avans mı çeksem yoksa ihtiyaç kredisi mi alsam diye düşünür ve bankaların yolunu tutar. Peki, hangi durumlarda hangisini almak daha karlı olabilir? Bu durumda karar verirken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Kredi
  • 15 Temmuz 2016 12:41
  • Son Güncelleme: 29 Temmuz 2016 16:31
İhtiyaç kredileri her zaman için nakit avanslara göre çok daha düşük faizlidir. Nakit avasın hizmetleri bir bankanın sunduğu en pahalı hizmetlerden bir tanesidir. Aldığınız avansın çok daha üstünde bir geri ödeme tutarı çıkarılır ve bunu krediye göre daha az ödeme kolaylıklı bir biçimde kısa sürede ödemek zorunda kalırsınız.
 
Ancak bazı durumlarda nakit avans çekmek daha karlı hale gelebilir. Bu noktada önemli olan ne tür bir ihtiyaca ve ne kadarlık bir nakit paraya ihtiyacınız olduğu ile ilgili olan kısımdır.
 
 
Nakit avans genel olan banka hizmetler içinde en yüksek faiz oranlı olarak sunulan hizmetlerden bir tanesidir. Kredi kartı aracılığıyla yapılacak olan nakit avans kullanımlarında ise yeni düzenlemelerle birlikte sadece 9 taksite kadar bölme imkanına sahipsiniz.
 
Nakit avans bazı durumlarda daha pahalı bir hizmet olmasına rağmen ihtiyaç kredisi kullanmaktan daha karlı hale gelebilir. Eğer ki kısa dönemde halledilmesi gereken çok acil bir ihtiyacınız varsa bunu hemen kredi kartınızı kullanıp nakit avans çekerek halledebilirsiniz. Kredinin onaylanması ve diğer gerekli işlemeleri ortadan kaldırarak zaman kaybetmemiş olursunuz. Ya da sadece küçük bir miktar paraya ihtiyacınız var ve acil olarak lazım. Bu tip durumlarda da nakit avans ihtiyaç kredisi kullanmaya göre çok daha avantajlı olabilir çünkü hem işinizi kısa sürede halledebilir hem de kredi çekme limitine takılarak ihtiyacınızdan fazla borcu altına girmeden süreci yönetebilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol