kapat ikonu

Hangi bankalar araç ipotekli kredi veriyor?

Bankalar, kredi notu ve sicil durumu kredi almak için yeterli olmayan vatandaşlara araç ipotekli kredi veriyor? Peki araç ipotekli kredi nasıl çekilir?

  • Kredi
  • 13 Ekim 2019 12:29
  • Son Güncelleme: 13 Ekim 2019 12:30

Bankalardan kredi çekmek isteyen kişiler, gerekli özellikleri sağlayamaması ya da belgeleri verememesi durumunda ipotek yoluna gidiyor. Bazı kişiler kredi alabilmek için üzerine kayıtlı mülkü ipotek olarak gösterebiliyor. Bankalar, kredi başvurusunda bulunan müşterinin kredi notunun yüksek olmasını talep ediyor. Kredi notu kötü olan kişilerin başvuruları bu nedenle reddediliyor.

Araç ipotekli kredi veren bankalar

Bankalar, kredi çekmek için gerekli özelliklere sahip olamayan müşterilerden bazı teminatlar isteyebilmektedir. Bir kişi kredi kotu ya da sicil durumu kötü olsa dahi aracını ipotek göstererek istediği krediyi alabiliyor. Araç ipotekli kredi veren bankalar; Vakıfbank, Ziraat Bankası, Akbank TEB ve Halkbank’tır.

Hangi bankalar araç ipotekli kredi veriyor?-1

Vakıfbank araç ipotekli kredi nasıl alınır?

Vakıfbank’ın araç ipotekli kredisi yüksek miktarda krediye ihtiyacı olanlara verilmektedir. Vakıfbank’ın ipotekli kredileri 48 ay vadeli olarak kullanılabilir. Düzenli bir gelire sahip olan müşteriler, ipotek gösterine otomobilin yarısı kadar kredi alabiliyor.

Ziraat Bankası ipotekli kredi nasıl alınır?

Ziraat Bankası da araç ipotekli kredi yöntemi ile kredi notu düşük ya da sicili kötü olan kişilere kolaylıkla kredi vermektedir. Başvuranlar, 60 aya kadar vade ile kredi alabiliyor. Krediden yararlanmak isteyenlerden ek talep istenmiyor. Kişinin sahip olduğu araç banka tarafından ipotek ediliyor ve krediye göre gerekli işlemler banka tarafından yapılıyor. Bu yönteme başvuranlar, ipotek gösterilen aracın yarısı kadar kredi çekebilmektedir. Esnaf kredisi veren bankalar hangileridir? Esnaf kredisi çekerken gerekli belgeler nelerdir?Esnaf kredisi veren bankalar hangileridir? Esnaf kredisi çekerken gerekli belgeler nelerdir?

Akbank araç ipotekli kredi nasıl alınır?

Akbank’ın sunduğu araç ipotekli kredilerden 18 yaşını doldurmuş ve düzenli bir gelire sahip olmuş müşteriler yararlanabilir. Akbank’ın ipotekli kredilerinde diğer bankalarda olduğu gibi kredi notuna ya da kredi siciline bakılmaktadır. Akbank’tan araç ipotekli kredi araç alacak kişiler 60 ay vade ile kredi alabiliyor.

TEB araç ipotekli kredi nasıl alınır?

TEB tarafından müşterilerine sunulan araç ipotekli kredi en fazla 60 ay vade seçeneği ile alınabiliyor. TEB, ipotek olacak aracın yüzde 60’ı kadar kredi veriyor.

Halkbank araç ipotekli kredi nasıl alınır?

Halkbank tarafından sunulan ipotekli kredi için 60 ay vade olanağı vardır. Kredi çekebilmek için mevcut aracın teminat olarak gösterilmesi gerekiyor.

Araç ipotekli kredi başvuru evrakları nelerdir?

Araç ipotekli kredi başvurusu yapmak için gerekli olan belgeler şunlardır:

  • Kredi başvuru formu
  • Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı ve aslı
  • İpotek aracına ait belgeler
  • Gelir belgesi
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol