kapat ikonu

Hangi banka, asgari ücretliye ne kadar kredi veriyor?

Bankalar asgari ücretliye hangi şartlar altında ve ne kadar kredi veriyor? Bankadan kredi çeken bir asgari ücretlinin ödeme vadesi ne kadardır? İşte detaylar...

  • Gündem
  • 15 Ekim 2019 13:40
  • Son Güncelleme: 15 Ekim 2019 13:53

Bazı bankalar dar gelirliye ve asgari ücretliye özel kredi imkanı tanımaktadır. Peki asgari ücretle çalışan bir işçinin kredi çekmesi için hangi şartları sağlaması gerekiyor? İşçilerin bankadan kredi çekebilmesi için en az üç ay bir işyerinde sigortalı olarak çalışması gerekiyor. Bu süre bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor.

Hangi banka, asgari ücretliye ne kadar kredi veriyor?-1

Asgari ücretli çalışanlara kredi veren bankaların şartları nelerdir?

Asgari ücretliye çalışanlara kredi veren bankalar bazı şartlar öne sürüyor. Bu şartları sağlayan kişilere bankalarca kredi veriliyor. Asgari ücretle çalışan kişilerden istenen şartlar ise şu şekildedir:

  • Kredi geçmişinin temiz olması
  • Kredi notunun yüksek olması
  • İcra takibinin olmaması
  • En az 3 ay sigortalı çalışmış olması
  • Asgari ücretlilere kredi veren bankalar

Garanti Bankası: Asgari ücretle çalışanlara 36 ay vade ile 100 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için ise minimum üç ay sigortalı olunması gerekiyor.

ING: Asgari ücretle çalışan işçilere 36 ay vade ile 50 bin TL’lik kredi vermektedir. Bu krediyi almak için ise en az 6 ay sigortalı olunması şart vardır.

Ziraat Bankası: Asgari ücretle çalışan işçilere 36 ay vadeli olarak 50 bin TL’lik kredi imkanı sağlıyor. Bu krediyi almak için en az 6 ay sigortalı çalışma zorunluluğu vardır.

Vakıfbank: Asgari ücretli çalışan işçilere 36 ay vade ile 90 bin TL’lik kredi imkanı tanımaktadır. Bu kredi için en az 6 ay sigortalı bir işte çalışma zorunluluğu vardır.

Halkbank: Banka, asgari ücretle çalışanlara 36 ay vade ile 60 bin TL’lik kredi imkanı tanıyor. Kredi çekmek için 6 ay sigortalı çalışma zorunluluğu bu banka için de geçerlidir.

QNB Finansbank: asgari ücretliye 36 ay vade ile 50 bin TL’lik kredi veren bankadan para alabilmek için 3 ay sigortalı bir işte çalışma zorunluluğu vardır.

Yapı Kredi: Asgari ücretle çalışanlara 36 ay vade ile 30 bin TL’lik kredi veriyor. Bankadan kredi alabilmek için en az 4 aydır bir sigortalı işte çalışılması gerekiyor.

TEB: Asgari ücretliye 36 ay vadeyle 40 bin TL’lik kredi veriyor. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin 3 aydır bir sigortalı işte çalışıyor olması gerekiyor.

Akbank: Asgari ücretliye 36 ay vade ile 50 bin TL’lik kredi desteği veren bankanın imkanlarından yararlanmak için en az 6 ay sigortalı olarak çalışması gerekiyor.

İş Bankası: Asgari ücretliye 36 ay vade ile 30 bin TL’lik kredi veren bankanın imkanlarından yararlanmak için en az 3 ay sigortalı bir işte çalışılması gerekiyor.

Denizbank: İşçilere 36 ay vade işe 55 bin TL’lik kredi veren bankanın imkanlarından yararlanmak için en az 3 ay sigortalı çalışmak gerekiyor.

ICBC Bank: Asgari ücretli işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL’lik kredi veren bankanın bu imkanından yararlanmak için en az 6 ay sigortalı çalışmak zorunluluğu vardır.

Odeabank: Asgari ücretliye 36 ay vade ile 30 bin TL’lik kredi veren bankanın imkanlarından yararlanmak için en az 4 ay sigortalı çalışma zorunluluğu vardır.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol