kapat ikonu

Haluk Levent babası tarafından dövülen Tuğba A.'ya ulaştı

AHBAP platformunun kurucusu Haluk Levent, babası tarafından canice şiddet gören Tuğba A.'ya ulaştı.

  • Gündem
  • 09 Ekim 2019 12:13
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2019 12:16

Yardıma muhtaçların derdine çare bulmasıyla bilinen ünlü sanatçı Haluk Levent, babası tarafından şiddet gören ve sosyal medyada yayılan görüntüler sonrası herkes tarafından merak edilen Tuğba A.’ya ulaştı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sığınan ve 19 yaşında olduğu öğrenilen Tuğba A. adlı genç kız, 5 Ekim’de babası tarafından dövüldüğünü iddia ederek şikayetçi oldu.

Cani bana gözaltına alındı

Genç kız, babası tarafından şiddet gördüğü anlara dair görüntüleri de polise teslim etti. Polis tarafından incelene görüntülerde, baba Muzaffer A.’nın genç kızın üzerine çıkarak dakikalarca darp ettiği görüldü. Cep telefonu ile çekilen görüntülerde, baba Muzaffer A.’nın kızının boğazını sıktığı ve “Kendini bana öldürtme” diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı. Bu görüntüler sonrası harekete geçen polis ekipleri, cani babası gözaltına aldı. Emniyete götürülen baba sorguya alınırken, genç kız ise doktora götürüldü.

AHBAP kuruluşu ile Türkiye’nin her bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşan Haluk Levent, dernek üyelerinin çalışmaları sayesinde babası tarafından canice dövülen Tuğba A.’ya ulaştı.

Haluk Levent genç kıza ulaştı

Konuyla ilgili açıklama yapan Haluk Levet, şu açıklamayı yaptı:

“Kızımıza ulaştık… Maalesef baba tarafından Tuğba'ya daha kötü davranışlar söz konusu… Sevgili Avukat Turgay Özcan her türlü hukuki durumlarla ilgilenecektir. Kızımızın sağlık ve geçinme-barınma sorunlarını çözeceğiz. Kızımızla biz de ilgileniyoruz! Merak etmeyin! Yine beni ‘kahraman’ ilan etmişsiniz. Tuğba kızımız konusunda pek bir şey yapmadım. Sadece aracı oldum. İki arkadaşım bundan sonra onların yaşamlarını kolaylaştırıp ellerinden geleni yapacaklar. Ayrıca Baba'nın ağır ceza alması için uğraşacağız. Asıl kahraman bu hayırseverler. Tuğba kızımız için “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nerede? “ twitleri görüyorum. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Biz Tuğba kızımızla görüştüğümüz esnada onlar da her türlü destek vereceklerini iletmişler. Bilginize…”

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol