kapat ikonu

Halkbank’tan emeklilere özel 450 TL promosyon

Emekli maaşını Halkbank’tan alan veya maaşını bu bankaya taşıyan kişilere 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapılacak. Peki Halkbank emekli maaşı promosyon ödemeleri ne zaman başlıyor? İşte emekli promosyonları hakkında merak edilenler…

Halkbank, emekli vatandaşları sevindirecek önemli bir gelişmeye imza attı. Halkbank Mart 2017 tarihinden itibaren promosyon ödemelerine başladı. Tüm SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu kampanyadan kolayca yararlanabilir. Bu kampanyaya katılmak isteyenlerin önündeki tek şart ise, emekli maaşını 3 yıl boyunca Halkbank’tan alacaklarına ilişkin sözleşme imzalamaları gerekiyor.

Emekli maaşını Halkbank’tan alan ya da maaşını bu bankaya taşımak isteyen herkes en yakın banka şubesine giderek detaylı bilgi sahibi olabilir. Ayrıca bankada sıra beklemek istemeyen kişiler Halkbank Emekli hattını (0850 222 92 62) kullanarak müşteri hizmetleriyle görüşme yapabilir. Bunlara ilaveten Halkbank internet bankacılığı sayesinde merak ettiğiniz tüm soruların cevabına kolayca erişebilirsiniz.

Emekli maaşımı Halkbank’a taşımak istiyorum

Emekli maaşını bu bankaya taşımak isteyenler e-devlet sistemi aracılığıyla evden çıkmadan bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilir. E-devlet sisteminde yer alan e-hizmetler bölümüne giriş yaptığınız takdirde maaş taşıma işlemini yapabilirsiniz. Veya bağlı bulunduğunuz ilin SGK Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Öte yandan herhangi bir Halkbank şubesine giderek bu işlemi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Halkbank emekli promosyon tutarı ne kadar?

Aylık maaş tutarınız, ne kadar emekli promosyonu alacağınızı belirleyen en önemli unsurdur. Mesela brüt maaşı 1.000 liranın altında olanlar 300 TL promosyon ödemesi alabilecek. Aylık maaşı 1.000 lira ile 2.000 lira arasında olanlar 375 TL, eğer brüt maaşınız 2.000 liradan fazlaysa 450 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Emekli promosyon ödemeleri T.C vatandaşlık numarasına göre belirlenecek. Kimlik numarası son hanesi 0 veya 2 olanların ödemeleri Mart ayından itibaren başladı. T.C kimlik numarası son hanesi 4 veya 6 olanlar Nisan ayında promosyon alabilecek. Kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar ise Mayıs ayında promosyon ödemesini peşin olarak alabilecek.

Emekli promosyonları tek seferde ve 3 yıllık olarak verilecek. Bu süre zarfında maaşını başka bankaya taşımak isteyenler almış olduğu promosyon tutarını geri ödeyecek.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol