kapat ikonu

Halkbank etkisi dolar fiyatını yükseltti

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanmasının ardından dolar fiyatları yükselmeye başladı. Son olarak dolar bugünkü işlemlerde 3,65 seviyesinden alıcı buldu.

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de de tutuklanmasının ardından iç piyasalarda dengeler değişti. Hafta başından bu yana düşü trendinde seyreden dolar/TL fiyatları yükselmeye başladı.
 
Sözcü'de yer alan habere göre, Dolar/TL Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını ihlal etmek suçlamasıyla dün ABD’de tutuklanmasının ardından güne sert yükselişle 3.6550’nin üzerinde başladı.
 

Dünkü işlemlerde 3,62'den işlem görüyordu

 
Dolar/TL dün akşam 1800 saatlerinde 3.62 civarında işlem görüyordu. Bu verilere göre TL dolar karşısında dün akşamdan bu yana yüzde 1 değer kaybetti.
 
Atilla’nın tutuklanması ABD ile Türkiye arasında gerilim yaratan altın tüccarı Reza Zarrab’ın yargılanma sürecinin kapsamının genişlediğine de işaret etti.
 

Reza Zarrab ile işbirliği yapmaktan suçlandı

 
Atilla, İran ve Türk vatandaşı Reza Zarrab ile işbirliği yaparak İran hükümeti ve ülkedeki diğer kurumlar adına ABD bankaları üzerinden yüz milyonlarca dolar tutarında yasa dışı işlem yapmakla suçlanıyor.
 
Atilla, bankacıların verdiği bilgiye göre Halkbank’ın planladığı dolar cinsi tahvil ihracı öncesi yatırımcılarla görüşmek için New York’ta bulunuyordu.
 
Kaynak: Sözcü
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol