kapat ikonu

Halkbank da faizleri indirdi

Ev alacaklara müjde üstüne müjde geliyor. Geçen hafta Ziraat Bankası, dün VakıfBank’ın ardından Halkbank da konut kredisinde faiz indirme kararı aldı. Halkbank, ev almak isteyenlere yüzde 0,98 faiz oranıyla kredi verecek.

  • Emlak
  • 18 Aralık 2018 17:53
Ziraat Bankası ile VakıfBank’ın ev alacaklara yönelik aldıkları faiz indirim kararının ardından bir hamle de Halkbank’tan geldi. Halkbank, aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya kadar vade seçenekleriyle 500 bin Türk lirasına kadar konut kredisi kullandıracağını kamuoyuyla paylaştı.
 
Geçtiğimiz hafta önce Ziraat Bankası, dün VakıfBank’ın konut kredisini yüzde 0,98 faiz oranıylakullandıracağını açıklamasının ardından Halkbank da aynı yapacağını duyurdu. Bankalar, kendi müşterilerinin inşa ettiği firmaların yaptığı konutlardan almak isteyen bireysel müşterilerine özel 120 ay vade ile 500 bin Türk lirasına kadar yüzde 0,98 faiz oranıyla konut kredisi kullandıracak. 2018 yılı itibarıyla kredili konut alımlarında yaşanan yaklaşık yüzde 71 oranında daralma ile kredili konut alımlarını hareketlendirmek amacıyla başlatılan bu uygulamaya, Ziraat Bankası ve VakıfBank’ın ardından Halkbank da destek verdi.
 
2018 yılında kendi içerisinde gerçekleştirdiği kampanyalar ile birlikte her zaman konut sektörünün yanında olduğunu güçlü bir şekilde hissettiren Halkbank, 120 aya varan vade seçenekleriyle yüzde 0,98 faiz oranıyla 500 bin Türk lirasına kadar konut almak isteyenlere kredi verecek.
 
YÜZDE 0,98’İ AŞAN FAİZ MALİYETLERİNİ ANLAŞMALI FİRMALAR ÜSTLENECEK
 
Halkbank’ın aktif olarak kredili çalışmakta olduğu firmalarla iş birliği içinde tüketicilere sunduğu konut kredisi ile birlikte, aylık yüzde 1,78 olarak belirlenen faiz oranlarında konut kredisi kullanıcılarının yüzde 0,98’i aşan faiz maliyetlerini anlaşmalı firmaların üstleneceği öğrenildi.
 
İNŞAATI BİTEN VE HENÜZ DEVAM EDEN KONUTLARI KAPSIYOR
 
Halkbank konut kredisini yüzde 0,98’e kadar indirerek konut üreticisi firmaların taleplerine ve de banka müşterilerinin konut ihtiyacına destek olmuş olacak. Bankanın konut kredisi faizlerinde sağladığı uygun oranların Halkbank ile kredili çalışan firmaların inşa ettiği konutlar ile inşaatı henüz sürmekte olan konutların satışını kapsadığı aktarıldı.
 
FİRMALARIN KONUT STOKU ERİYECEK
 
Özellikle alt ve orta gelir grubu başta, konut sahibi olmak isteyen tüm tüketicilere uygun şartlarla finansmana erişimini hedefleyen düzenleme ile birlikte firmaların konut stokunun eritilmesi de sağlanacak. Kullandırılan konut kredilerinin bir kısmının, belirtilen firmaların Halkbank’taki kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacağı, bu düzenleme firmaların üzerindeki mali yükü hafifleterek, Halkbank tarafından verilen kredilerin akışkanlığına da olumlu etki yaratacağı bildirildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol