kapat ikonu

Güvenlikçiler derbi konusunda şikayetçiler

Özel güvenlikçilerin derbi maçlarında sömürüldükleri ve hak ettikleri parayı kazanamadıkları gerekçesi ile bir daha derbi maçlarına çıkmama konusunda kararlı oldukları belirtildi.

Özel güvenlikçilerin derbi maçlarında sömürüldükleri ve hak ettikleri parayı kazanamadıkları gerekçesi ile bir daha derbi maçlarına çıkmama konusunda kararlı oldukları belirtildi.
 
Özel güvenlik görevlilerinin uzun zamandır Türk İş sendikasına bağlı oldukları biliniyor. Ancak sendika yetkilileri tarafından son dönemlerde yaşanan birtakım olaylar sebebi ile son derece mağdur oldukları ifade edildi. Özel kulüp maçlarına ve derbi maçlarına çağrılan güvenlik görevlilerinin hak ettikleri ücreti alamadıkları açıklandı.
 
Maç boyunca yaşanan her türlü olumsuz duruma müdahale eden özel güvenliklerin bu süreç içerisinde sadece 40 lira aldıkları ve çalıştıklarının karşılığını bir türlü göremedikleri belirlendi. Maçlarda görev yapan özel güvenlik elemanlarının rant sağlama peşinde olan simsarlardan dolayı son derece mağdur oldukları ifade edildi. 70 liraya kişi başı anlaşma sağlandığı ancak aradaki aracıların parayı almalarından dolayı asıl işi yapan özel güvenlik görevlilerine sadece 40 liralık bir ücret verdikleri tespit edildi.
 
Özel güvenlik görevlilerinin bu konuda yaşamış oldukları mağduriyetlerin önüne geçebilmek için bir süredir eylem yaptıkları ve olumsuz durumlar ortadan kaldırılıncaya kadar gerekenin yapılacağı özellikle belirtildi. Son dönemlerde taşeron sorunu sık sık tartışmalara neden olurken konunun tekrar gündeme geldiği öğrenildi. Bu süreç içerisinde taşerona kadro verilmesi halinde yaşanan mağduriyetlerin her iki taraf içinde ortadan kaldırılabileceği ön görülüyor. Bunun ardından 2019 yılı seçimlerinde bu vaadi gerçekleştiren partinin büyük bir üstünlük sağlaması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol