kapat ikonu

Güvenlik firmaları taşeron çalışması ile kapanacak

Taşeron açıklamasının ardından güvenlik firmalarının büyük bir kısmının kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı öğrenildi.

Taşeron açıklamasının ardından güvenlik firmalarının büyük bir kısmının kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı öğrenildi.
 
Hükümet tarafından uzun bir zamandır taşeron işçi çalışmaları için gerekli düzenlemelerin yapıldığı açıklanmış son olarak yıl sonuna kadar çalışmaların tamamlanacağı açıklanmıştı. Bu süreç devam ederken güvenlik firmalarının da kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldıkları ifade edildi.
 
Ankara'da emniyet müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda alışveriş merkezlerinde görev yapan güvenlik elemanlarının bazı zaafiyetlerinin bulunduğu ifade edilmişti. Yapılan bu inceleme sonrasında taşeron işçi olarak çalışan güvenlik elemanlarının kadroya geçmek için adım atacakları düşünülüyor.
,
Yapılan tahminlerin ardından güvenlikçilerin yaklaşık olarak 120 ile 130 bin adetinin yapılacak sınav sonrasında kadroya geçmeleri bekleniyor. Bu kadar kişinin kadroya geçmesinin ardından güvenlik firmalarının da zor durumda kalmaları bekleniyor. Yaklaşık olarak 1200 adet güvenlik firmasının olduğu tespit edildi. Ancak taşeron işçi çalışmalarının ardından 900 güvenlik firmasının kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldıkları öğrenildi. Bu süreç içerisinde kamuya geçecek pek çok güvenlik elemanının olacağı düşünülüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol