kapat ikonu

Günlük Kiralamalar Turizm Sektörüyle Patladı

Turizm sektöründe yaşanan iyileşmenin ardından günlük kiralama sektörünün de son derece açıldığı ve hareketlenmeden memnun oldukları belirlendi.

Turizm sektöründe yaşanan iyileşmenin ardından günlük kiralama sektörünün de son derece açıldığı ve hareketlenmeden memnun oldukları belirlendi.
 
Geçtiğimiz yıllarda turizm sektöründe hem içeride hem de dışarıda yaşanan birtakım sorunlar çerçevesinde önemli değişiklikler yaşanmıştı. Bu süreçte yaşanan bazı aksaklıklar alınan önlemler ve çalışmalar sonrasında ortadan kaldırıldı. Özellikle 2018 yılı turizm yılı olarak değerlendirilmeye başlandı.
 
Bu yıl hem yerli hem de yabancı turist sayısı beklentilerin üzerine çıktı. Pazarda yaşanan bu hareketlilik kısa süre içerisinde yan sektörlerin gelişimine de katkı sağladı. Bu süreçte günlük araç kiralama sektörü gelişmeye başladı. Tatile çıkan pek çok vatandaş günlük araç kiralama hizmeti ile araç ihtiyaçlarını karşılamaya başladılar.
 
Sadece yerli turistler değil yabancı turistlerinde günlük araç kiralama hizmetleri konusunda son derece etkili oldukları belirlendi. Hollanda, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden gelen vatandaşlar da tatillerini gezerek ve konforlu biçimde tamamlamak adına günlük araç kiralamayı tercih ediyorlar. Sektör ilginin artması ile birlikte kısa sürede yüzde 95 oranında büyümeyi başarırken şirketler araç filolarını artırmayı amaçlıyorlar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol