kapat ikonu

Gümrük Birliği anlaşması hakkında açıklama geldi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yapmış olduğu açıklamalarda Gümrük Birliği anlaşması hakkında gündeme gelen son gelişmeleri açıkladı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yapmış olduğu açıklamalarda Gümrük Birliği anlaşması hakkında gündeme gelen son gelişmeleri açıkladı.
 
Türkiye ile Avrupa Birliği arasında son zamanlarda tartışma konusu haline gelen Gümrük Birliği anlaşması hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından yapılan açıklamalar sonrasında son dönemlerde birtakım gelişmelerin yaşandığı ve Avrupa Birliği ülkeleri ile birtakım anlaşmazlıkların yaşandığı bir kez daha ortaya konmuş oldu. Bu süreç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gümrük Birliği Anlaşmasının son dönemlerde bazı tartışmalara neden olduğu öğrenilmişti. Bu konunun asıl sebebinin ise Avrupa Birliği ülkelerinin duruma tam olarak adapte olamamaları ve bunun ardından konuyu tam olarak kavrayamadıkları için anlaşmanın tekrar güncellenmesi gerektiğine karar verildi. Anlaşmanın sadece Türkiye'nin lehine değil aynı zamanda diğer Avrupa Birliği ülkelerinin de lehine olması planlanıyor.
 
İki taraflı gerçekleştirilebilecek bir menfaat süreci ve kazançtan mahrum bırakıldıkları ortaya çıkmıştı. Ekonomi Bakanı tarafından yapılan bu açıklamanın ardından Gümrük Birliği Anlaşmasının güncelleme süreci konusunda önemli bir gelişimin kaydedilmesi planlanıyor. Güncellemenin iki taraflı bir menfaat sağlayacağından dolayı bu konuda yapılacak çalışmalar şimdiden dikkat çekmeye başladı. Görüşmelerin iki taraf arasında aktif bir şekilde devam ettiği belirtilirken yakın zamanda bu konuda bir çalışmanın yapılması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol