kapat ikonu

GSM Paraları Artık Verilecek

Ön ödemeli olan ve kapatılan GSM hatlarında bundan sonra kalan paranın geri ödenmesi için çalışmaların yapılmasına karar verildi.

Ön ödemeli olan ve kapatılan GSM hatlarında bundan sonra kalan paranın geri ödenmesi için çalışmaların yapılmasına karar verildi.
 
Vatandaşların çeşitli anlamlarda mağduriyet yaşamış oldukları birtakım uygulamalar hakkında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verildi. Vatandaşın artık kullanmadığı ancak ödemesinin önden yapılmış olduğu GSM hatları için gerekli para iadesinin yapılmasına karar verildi.
 
Daha öncesinde verilmeyen paralar getirilen yeni düzenleme ile birlikte hayata geçirilmiş olacak. Bunun için abonenin bilgilendirilmesi de zorunlu hale getirilecek. Eğer herhangi bir şekilde iade sağlanmadığı takdirde bu paraların operatör şirketlerine bırakılması engellenmiş olacak. 2 yıllık süreçte saklı tutulacağı gibi bu sürenin sonunda Evrensel Hizmet Geliri adı altında devlete aktarılmış olacak.
 
Yeni düzenleme ile birlikte hattın kapatılmasının ardından 15 günlük süreç içerisinde şirket tarafından paranın ödenmesi anlamında gerekli mesajların gönderilmesi bekleniyor. Daha önce para iade edilmediği gibi bu konuda herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı için pek çok vatandaşın haklarından haberdar olmadığı ifade edilmişti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol