kapat ikonu

Gözler FED'e çevrildi, altın fiyatları ne kadar olacak?

ABD Merkez Bankasının bugün açıklayacağı faiz kararı sonrası 510 lira civarında olan altın fiyatlarının 520 liraya kadar yükselmesi bekleniyor

  • Piyasalar
  • 16 Haziran 2021 14:25
  • Son Güncelleme: 16 Haziran 2021 15:56

ABD Merkez Bankası(FED) faiz kararına odaklanan altın yatırımcıları faiz kararı sonrası gözler piyasalara çevrildi. Şu sıralar 510 TL civarında olan altın karar sonrası 520 seviyelerine ulaşması beleniyor. Düğün sezonlarının da açılmasının altında ki talebinde artmasıyla seyrin yukarı yönlü olması bekleniyor.

İBRE’NİN YÖNÜ YUKARI

Kapalı esnafı tarafından değerlendirilen altın fiyatı, düğün sezonlarının açılması ile altına talep arttı ve ilerleyen günlerde daha da artacağı yönüne beklentilerinin olduğunu dile getiriyorlar. Daha çok yatırım amaçlı altın alımı tercih edildiğini, takı amaçlı ise gram altına daha çok rağbet olduğunu söylediler.Gram altın fiyatları 510 TL, çeyrek altın fiyatı 827 TL, yarım altın 1.653TL, tam altın ise 3.320 TL’den işlem görüyor. ABD’nin FED kararı sonrası ve Merkez Bankası faiz kararı sonrası ise altın 520 tl bandına gelebilir tahminlerinde bulunuldu.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol