kapat ikonu

Google Başarılı Olamadı! Bir Devir Kapandı!

Google tarafından hayata geçirilen Google Plus uygulaması sosyal medya platformları arasında beklenileni karşılamadığı için bugünden itibaren kapatılmasına karar verildi.

Facebook gibi sosyal medya platformlarına rakip olması beklenen Google yeni bir uygulamayı hayata geçirerek Google Plus uygulamasını kurmuştu. Bunun üzerine Google tarafından dev sosyal medya platformlarına rakip olamadığı 2011 yılından beri yapılan tüm güncellemelere rağmen bir adım öne çıkmayı başaramadıkları tespit edildi.
 
2011 yılında hizmete açılan Google Plus bir anlamda ilk yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte Facebook gibi sosyal medya platformlarına rakip olarak gösterilmişti. Ancak yeni bir yol ve adım kat edilmemesinin ardından pek çok sosyal medya platformunun ön plana çıktığı tespit edildi.
 
Son dönemlerde güvenlik açıklarının da ortaya çıkması pek çok kullanıcının mağdur olma ihtimalini de ortaya çıkardır. Google Plus şirket olarak bu süreç içerisinde devlere rakip olamadığı için daha fazla yola devam etmek istemediğini açıkladı. Bazı güvenlik riskleri ortaya çıkmaya başladı.
 
Google Verileri Silmeye Başladı
 
Google bu konuda daha önce güvenlik risklerinin ortaya çıkmasının ardından vatandaşları uyarmaya başladı. Google Plus verilerinin silinmesi için çalışmalar başladı. Her kullanıcının bilgileri bir anda silinmediği için aşama aşama silindiği tespit edildi. Ancak bir süreliğine silinmeyen verilere ulaşmak mümkün olacak.
 
Google Plus bu süre içerisinde başarılı olamayan bir program olarak tespit edilmişti. Ancak pek çok uygulamanın hayata geçirilmesi konusunda ön ayak olmuş kendi içerisinde son derece başarılı bir uygulama olduğu söylenmektedir.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol